حضور پررنگ عکاسان ایرانی در خارج از کشور

حضور پررنگ عکاسان ایرانی در خارج از کشور

منبع: هنرآنلاین –

این روزها عکاسان ایرانی نقش پررنگی در جشنواره‌های خارجی دارند و موزه‌های بسیاری خواستار برگزاری نمایشگاه و نمایش آثار این هنرمندان هستند.
۱۳۹۴ يکشنبه ۱۷ آبان ساعت 12:12


به گزارش هنرآنلاین: پریناز آل آقا هنرمند عکاس ایرانی است که در آخرین نمایشگاه گروهی عكس seeme که نوامبر ٢٠١٥ در Scope Art Miami آمریكا (شهر میامی) برگزار می‌شود، حضور دارد.

آخرین نمایشگاه گروهی عكس seeme با مشاركت wix، نوامبر ٢٠١٥ در Scope Art Miami آمریكا (شهر میامی) برگزار می‌شود که در میان هنرمندان عكاس نام پریناز آل آقا عكاسی از ایران به چشم می‌خورد.

پریناز آل آقا كارشناس ارشد كارگردانی تئاتر است كه در طی ٤ سال اخیر فعالیت در زمینه عكاسی را نیز به صورت خودآموخته تجربه کرده است. وی در این نمایشگاه با اثری بنام No War حضور دارد. آل آقا در جولای سال ٢٠١٥ تنها نماینده ایران در نمایشگاه عكس گروهی seeme در موزه لوور فرانسه بود.

وی درباره نحوه حضور اثرش در این رویداد فرهنگی می‌گوید: پس از آشنایی با تیم حرفه‌ای و بین المللی عكاسان seeme و پذیرش و عضویتم، دریچه‌ای جدید از دنیای عكاسی در عرصه بین الملل برایم گشوده شد. با سپری شدن چندین مرحله، از رای گیری عمومی گرفته تا انتخاب نهایی عكس‌ها توسط هیات داوران، سرانجام با عكس “پروانگی” توانستم تنها نماینده كشورم در آن رویداد فرهنگی باشم كه عكس من نیز در كنار سایر هنرمندان خارجی در موزه لوور پاریس بهار امسال (جولای ٢٠١٥)به نمایش درآمد.

کارگردان نمایش “درس” گفت: پس از آن با دریافت ایمیلی از سوی seeme و بررسی پروفایلم توسط تیم آنها از من دعوت شد تا در آخرین نمایشگاه گروهی عكس دیجیتال سال ٢٠١٥ كه با مشاركت seeme و wix برگزار می‌شود، شركت کنم. با اعلام آمادگی از سوی من و ارسال عكس برای آنها، برای بار دوم شركت در نمایشگاه گروهی بین المللی را تجربه کردم.

seeme آخرین نمایشگاه عكس‌های دیجیتال خود را از ١٤نوامبر سال جاری در گالری Scope Art Miami شهر میامی آمریكا برگزار می‌کند.

عکس‌های غرب ایران در نیویورک

از سوی دیگر عکس‌های عباس عزیزی‌پور در موزه مرکز بین‌المللی عکاسی (Bowery) نیویورک به‌نمایش درآمد.

این عکس‌ها در سبک “مستند اجتماعی” هستند و به زندگی آیینی و سنتی مردم غرب ایران می‌پردازند.

عزیزی‌پور که عکاس ایسنا در منطقه‌ ایلام است، درباره برگزاری این نمایشگاه، گفت: مرکز بین‌المللی عکاسی (ICP) عکس‌های من را در ایسنا و دیگر فضاهای مجازی دیده بود. ابتدای تابستان امسال از سوی آن‌ها با من تماس گرفته و گفته شد که در عکس‌هایم چهره‌ زیبایی را از ایران نشان می‌دهم، سپس از من خواستند تا تعدادی از آن‌ها را برایشان ارسال کنم.

وی افزود: آن‌ها پس از مدتی دوباره خواستند که عکس‌هایی با حجم بالاتر را برای چاپ برایشان بفرستم و در نهایت، ابتدای نوامبر امسال (آبان‌ماه) ارائه آثار من در موزه Bowery به‌صورت دائمی شروع شد.

مرکز بین‌المللی عکاسی (ICP) یکی از مراکز معتبر عکاسی در جهان است که پیش از این نیز جوایزی را به عکسان ایرانی اختصاص داده‌ و نمایشگاه‌ها، رویدادها و پروژه‌های تحقیقاتی بسیاری در موزه‌ آن برپا می‌شود که یکی از آن‌ها نمایش آثار و بررسی عکاسی‌ معاصر و تاریخی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید