نمایشگاه عکس « خنجر مانایی » در نگارخانه آرته

نمایشگاه گروهی عکس از آثار محمود ذاکری و محسن عباسی با عنوان: « خنجر مانایی » از عصر روز جمعه در نگارخانه آرته در تهران گشایش می یابد.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه تعداد 15 قطعه عکس رنگی در اندازه 100 در 70 سانتیمتر به نمایش گذاشته می شود.
در قاب نخست نمایشگاه به عنوان استیتمنت آمده است:
اگر ((بودن)) یک گناه جبری است؛ پس گروهی از ما آن را مرتکب می شوند.
زیرا به پشت سر می نگرند تا نشانه هایی از نیاکانشان بدست آورند.
(جبران خلیل جبران)
 « خنجر مانایی » در نگارخانه آرته
در ادامه این متن با قلم دکتر محمدرضا شریف زاده می خوانیم: بودن رویای بشر است و تجلی تمام تلاش های گاه و بی گاهش که نمی ماند و چه حیف.
افسوس و صد افسوس که در درازنای تاریخ بودند و نماندند و حتی بدون اثری که امکان تعریف یا تحقیرش را بیابیم …
بیابیم بودنی ابدی را و بنوشیم اکسیر مانایی را و بکاویم آنچه در سال های کوتاه بودن دیگران غیر از ما مقدور نیفتاد و تنها حسرتش ماند برایشان و نماند شاید برای ما پس از نوشیدن آن مایع مانایی.
پس بر دریای خروشان مانایی قایق بودنمان را آرام آرام می رانیم و خنجر همیشه آماده را با تمام توان به عمق دریا پرتاب می کنیم تا ناگاه وسوسه سوراخ کردن قایق …..
پاییز1395
جلسه نقد و بررسی آثار عصر روز جمعه 3 دی ماه 1395 با حضور دکتر شریف زاده و یکی دیگر از اساتید در محل گالری برگزار خواهد شد.
نمایشگاه گروهی عکس « خنجر مانایی » ساعت 16 روز جمعه 26 آذر ماه گشایش یافته و تا ساعت 20 ادامه خواهد داشت. علاقمندان می توانند همه روزه به جز شنبه ها تا پایان روز 5 دی ماه ز ساعت 16 تا 20 از این نمایشگاه دیدن کنند.
گالری آرته روزهای شنبه تعطیل است.
گالری آرته در تهران، ونک، خیابان ملاصدرا، بزرگراه کردستان جنوب، خیابان شیراز جنوبی، پایین تر از بزرگراه شهید همت، بلوار علی خانی، بیست متری گلستان، دوازده متری دوم، شماره 3 واقع شده است.
دیدگاهتان را بنویسید