گزارش داوری سومین جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامی

دبیرخانه جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامی در گزارش ارسالی به دفتر رسانه پایگاه عکس چیلیک از جلسه داوری سومین دوره برگزاری این جشنواره با حضور گروه داوران متشکل از: سیف الله صمدیان، فرهاد فخریان، اسماعیل عباسی، محمود کلاری، شیرین حکمی، کتایون قدس راد و رعنا جوادی خبر داد.

در متن دریافتی این گزارش از سوی دبیرخانه سومین جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامی آمده است: دانشگاه آزاد اسلامی، این محیط علمی، فرهنگی در راستای ماندگاری، اعتلا و تشویق دانشجویان و جوانان و تمامی دوستداران این هنر جهانی و آزاد، که خود ناطق است و منتقد و مشوق و راهنما و نیازی به زبان و سخنگویی ندارد، به واسطه درایت عالمانه ریاست فرهیخته اش، جناب آقای دکتر عبدالله جاسبی، که بانی این جشنواره فرهنگی، هنری شده اند، باعث شور و شوق و هیجان در بین تمامی علاقه مندانِ به این رشتۀ هنری گردیده است.

جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامی اتفاقی خجسته در محافل فرهنگی، هنری محسوب می شود؛ اگر چه نخستین دوره جشنواره عکس در مدت زمانی کوتاه ساماندهی شد، اما خیلِ کثیری از هنرمندانِ پیشکسوت و جوانان علاقمند کشور در این جشنواره شرکت و با آن همکاری کردند. استقبال از این جشنواره به حدی بود که در اولین دوره برگزاری آن در سال 1386 تعداد 1734 قطعه عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال گردید و در دومین تجربۀ برگزاری آن در سال 1387 تعداد 2488 عکس به دبیر خانه جشنواره رسید و در سومین دورۀ جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1388، تعداد 6729 قطعه عکس به دبیر خانه جشنواره ارسال شده که در حد و اندازه خود بی نظیر است.

این گزارش در ادامه آورده است: در روزهای 22 و 23 اسفندماه سال 1388 برای جامعه عکاسی ایران روزی پرخاطره و پربار بود. از ساعت 9 صبح در دبیرخانه جشنواره عکس شور و نشاطی خاص موج می زد. همه دور هم جمع شده بودند تا برای سومین بار بهترین های جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامی را انتخاب کنند، در ساعت بیست و چهارِ دومین شب داوری، 7 داور برجسته ایرانی 20 نفر برگزیده مسابقه عکاسی این دوره را در رقابتی فشرده و نفس گیر پس از بحثهای فنی و کارشناسانه بسیار از میانِ شرکت کنندگان سومین جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب کردند.

دبیر خانه جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامی پس از این رخداد مهم فعالیت خود را در راستای آماده سازی عکس ها جهت برگزاری نمایشگاه، چاپ کتاب و مراسم اهدای جوایز آغاز نموده است که در روزهای آینده برنامه های اجرایی مربوط به سومین جشنواره عکس دانشگاه آزاد به اطلاع علاقمندان و هنرمندان گرامی خواهد رسید.

لازم به یادآوری است دبیری سه دوره جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامی را بصیر اقارب پرست عهده دار بوده است و مدیریت اجرایی سومین دوره بر عهده محمدرضا خسروی فر می باشد.

منبع: پایگاه عکس چیلیک


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید