دوازدهمین تور عکاسی چیلیک عازم قلعه رودخان شد

در اولین دقایق بامداد امروز پنجشنبه 14 آبان ماه، دوازدهمین تور عکاسی چیلیک به منظور عکاسی از قلعه رودخان عازم شهرستان فومن واقع در استان گیلان شد.

در این سفر بیش از چهل نفر از علاقمندان به شرکت در تورهای عکاسی چیلیک حضور دارند تا مطابق برنامه، همزمان با نور صبحگاهی و طلوع آفتاب در قالب راهنمایی لازم و گروه های مشخص از عمارت قلعه رودخان عکاسی کنند.

عمارت تاریخی قلعه رودخان واقع در استان گیلان یکی از زیباترین جاذبه های اکوتوریستی منطقه شمال ایران محسوب می شود.

بنای عظیم قلعه رودخان مربوط به دوران سلجوقیان است که در 25 کیلومتری جنوب شهرستان فومن قرار دارد.
این قلعه با وسعت بیش از 25 هکتار و تعداد 42 برج و بارو، به طول 1550 متر در زمره یکی از قلاع عجیب و نادر ایران به شمار می رود.
هیبت ظاهری، تنوع حجمی و نزدیکی برج ها به یکدیگر، موقعیت مکانی مناسب و بهره گیری از شیوه های مختلف معماری در احداث آن، بر معماری خارق العاده و عجیب آن دوران گواه است.
دژ قلعه رودخان، سومين بنا از بنا هاي عجيب هفت گانه استان گيلان است.

تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” به منظور کسب تجربه کارگاهی و ایجاد محیطی مناسب برای همگرایی و هم اندیشی است تا اندوخته های علمی و ذهنی مجالی برای بروز را تجربه نمایند.

سیزدهمین تور عکاسی این پایگاه به مقصد کویر مرنجاب و عکاسی از طلوع در کویر برنامه ریزی شده و مقصد تورهای بعدی ” پایگاه عکس چیلیک ” با هدف عکاسی پاییزی، سفر به روستای تاریخی ماسوله و طبیعت بکر اطراف این روستا است.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید