دومين جشنواره عكس دانشگاه آزاد برگزار مي‌شود

منبع: فارس –

دومين جشنواره عكس دانشگاه آزاد اسلامي از 30ارديبهشت تا 6خرداد در تهران برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس، بصير اقارب‌پرست دبير اين جشنواره در گفتگويي با اعلام اين خبر افزود:اين جشنواره در دومين دوره برگزاري با محوريت مضامين و موضوعاتي چون جوانان و علم، جوانان و ورزش،جوانان و هنر،جوانان در فعاليت هاي اجتماعي ،جوانان و ازدواج،جوانان در دانشگاه،جوانان و توسعه،جوانان و نوآوري ،جوانان و دفاع مقدس ،جوانان و انقلاب اسلامي و… طراحي و برنامه ريزي شده و خوشبختانه با استقبال گسترده عكاسان و هنرمندان كشور بخصوص دانشجويان روبرو شده است.
وي ايجاد شور و نشاط و انگيزه در جامعه جوان،دانشجويان و هنرمندان، ارتقاي هنر عكاسي در جامعه به خصوص در مراكز دانشگاه آزاد اسلامي، مستند سازي موضوع جوانان و نقش آفريني هاي آنها در عرصه هاي مختلف به خصوص در مقام دانشجو و ايجاد ارتباط بهتر و بيشتر بين دانشگاه آزاد اسلامي و هنرمندان را از اهداف برگزاري اين جشنواره عكس دانشگاه آزاد اسلامي عنوان كرد و افزود: متولي برگزاري جشنواره عكس دانشگاه آزاد اسلامي است و با هدف ايجاد رويكرد هاي علمي در حوزه عكاسي،تقويت بينش اجتماعي عكاسان،نگاه علمي و كارشناسانه در حوزه هاي هنري از جمله موضوعات اين رويداد هنري است.
اقارب پرست با اشاره به استقبال 442 عكاس از اين دوره جشنواره خاطر نشان ساخت: آمار عكاسان شركت كننده در اين دوره در مقايسه با دوره نخست جشنواره نزديك به دو برابر شده به طوري كه در دوره نخست جشنواره 286 عكاس شركت كردند و اين رقم در سال جاري به 442 نفر رسيده است و پيش بيني مي‌شود با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي كارشناسانه و تداوم اين جريان ما در سال‌هاي آتي با رشد كمي و كيفي چشمگيري مواجه خواهيم شد.
وي اضافه كرد : طيف مختلف فعال در حوزه عكاسي كشور در تمامي سطوح اعم از تهران و شهرستانها در جشنواره حضور پيدا كرده اند و در ميان شركت كنندگان عكاسان صاحب نامي ديده مي‌شوند و بايد بگويم به وضوح مي‌توان نگاه باريك بينانه دانشجويان را مشاهده كرد.
به گفته وي اهتمام به رويكرد كيفي در كنار ارتقاي كمي،اعتلاي پشتوانه اي پژوهشي،گسترده كردن موضوعات با محوريت جوانان به ويژه نقش و جايگاه آنها در عرصه هاي علم و دانش و توسعه علمي و دانشگاهي و تكنولوژي به عنوان شاخصه‌اي مورد نظر متوليان برگزاري اين رويداد فرهنگي هنري قلمداد مي‌شود.
دبير جشنواره عكس دانشگاه آزاد اسلامي گفت:جشنواره عكس دانشگاه آزاد اسلامي بستر و امكاني را فراهم مي آورد براي ثبت و ضبط مستندسازي تصوير جوانان و دانشجويان در جامعه معاصر و بي ترديد به غناي تصويري، اعتلاي هنر عكاسي، ترسيم افق هاي نو در حوضه هنر عكاسي، كشف استعدادهايي جديد و جوان كمك مي‌كند.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید