برگزاری دومین اردوی ملی عکس تعزیه لامرد

برگزاری دومین اردوی ملی عکس تعزیه لامرد

در پی اعلام فراخوان اردوی ملی عکس تعزیه لامرد ، دبیرخانه این فراخوان از برگزاری اردوی ملی عکس تعزیه لامرد ویژه عکاسان خبر داد.

 

تعزیه لامردبه گزارش « پایگاه عکس چیلیک » مجتبی حیاتی رئیس انجمن عکاسان شهرستان لامرد با توجه به برگزاری دومین اردوی ملی عکس تعزیه لامرد عنوان داشت: با توکل  و توسل به پروردگار و عنایات خاص حضرت سیدالشهدا(ع) برای دومین بار متوالی اردوی ملی عکس تعزیه در لامرد برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: این اردو با هدف شناساندن تعزیه به عنوان یک پتانسیل فرهنگ بومی و مذهبی در منطقه جنوب کشور و همچنین ایجاد بستر مناسب و مورد نیاز در جهت تبدیل شدن لامرد به قطب تعزیه جنوب هر ساله با همت و تلاش همه اعضای انجمن عکاسان شهرستان لامرد برگزار می شود.
رییس انجمن عکاسان شهرستان لامرد اظهار داشت: این اردو در روزهای 8و9و10 محرم امسال با حضور عکاسانی از داخل و خارج کشور در شهرستان لامرد برگزار می گردد.
حیاتی به روند اجرایی اردو اشاره ای داشت و گفت: عکاسان دعوت شده به مدت 3روز در لامرد در محل های مشخص به عکاسی می پردازند و بعد از آن با ارسال عکس های خود به سوگواره عکس تعزیه لامرد به رقابت می پردازند.
وی اظهار داشت: سال گذشته نمایشگاه عکس های تعزیه با حضور مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد که با توجه به استقبال گسترده عکاسان مطرح کشوری و بین المللی که سال گذشته در اولین اردوی ملی عکس تعزیه شرکت داشتند انتظار می رود امسال اردوی پربارتری برگزار شود.
وی اضافه کرد: هنرمندان عکاس برای آگاهی بیشتر از روند برگزاری این اردو می توانند به پایگاه و تارنمای رسمی این فراخوان به نشانی: www.lamerdaks.ir مراجعه و پس از مرور ضوابط و شرایط اقدام به ثبت نام کنند.

 

 

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید