دیدار مدیران از نمایشگاه «تنوع زیستی، … » در زیرگذر ولیعصر

عصر روز گذشته تنی چند از مدیران فرهنگی و مسئولین سازمان حفاظت محیط زیست از نمایشگاه گروهی عکس ” تنوع زیستی، شریان زندگی “ دیدار و با عکاسان این مجموعه گفت و گو کردند.
این نمایشگاه گروهی که با همت عکاسان ” پایگاه عکس چیلیک “(Chiilick.com) و همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران برگزار شد، دفتر رسانه ” پایگاه عکس چیلیک ” با همت و همراهی 32 عکاس علاقه مند به حوزه محیط زیست، تعداد 35 قطعه عکس رنگی در اندازه 40 در 60 سانتیمتر را گردآوری کرد تا نگاه عموم شهروندان را به حوزه تاثیرگذار محیط زیست و آینده این موهبت الهی جلب کند.

در این دیدار فریبا ابتهاج، مشاور ریاست سازمان حفاظت محیط زیست، محمدحسین بازگیر معاون اداره محیط زیست شهرستان تهران و تنی چند از فعالان حوزه محیط زیست در کنار شهروندان حاضر در ایستگاه حضور یافته و ضمن دیدار از آثار، با عکاسان حاضر در محل به گفت و گو پرداختند.
“مهدی سروری ” به عنوان دبیر برگزاری این نمایشگاه ضمن مقدس دانستن موهبتی چون محیط زیست، آگاهی از این لطف فراگیر بشری را ضروری دانسته و با عنایت به شعار سال سازمان محیط زیست ” هفت میلیارد رویا، یک سیاره، با احتیاط مصرف کنیم “ همگرایی عکاسان را در برگزاری این نمایشگاه، گوشه ای از تلاش عکاسان در بهره گیری از رسانۀ عکس در توجه دادن هر چه بیشتر عموم به رفتارهای صحیح با زمین خاکی دانست.

 

اسامی عکاسان صاحب اثر در این نمایشگاه به این ترتیب معرفی شده است: محمدرضا آقائی، محمد کیانی، حسین خادمی، نرجس خاتون اندرواژ، معصومه زلیکانی، سمیه هاشمی، منوچهر(امید) صرامی، مجید وفایی، حسین عصاری آرانی، جواد میرزاپورکلیبر، امیر شهرابی، نیما خالدی کیا، ابراهیم باقرلو، محمدرضا خرازی، میترا محمدی، سیدصادق موسوی، فاطمه ندیمی، حدیثه شعبانی، محمدرضا رحیمی، فاطمه سادات حجازی، مهری راستقدم، نیلوفر زارعی، مجتبی محسنی، گل گونه نجفی، سمانه میلانلو، لادن شجاع، پوریا خلیلی، ایمان میری، زهره حسینی جم، فریدرضا صدیقی، محمدرضا زارع و مهدی سروری.

ابتهاج مشاور رييس سازمان محيط زيست هم ضمن دیدار از نمايشگاه عکاسان حامی محیط زیست گفت: روزانه مسافران فراوانی توسط مترو جابجا می شوند و اين موضوع باعث شده تا ايستگاه های مترو فضای مناسبی برای فرهنگسازی و آموزش ضرورت نگهبانی از محيط زيست باشد. از اين رو در تلاشيم تا با همكاری شركت بهره برداری مترو تهران اين مورد را محقق كنيم.
وی ادامه داد: برای برگزاری اين نمايشگاه از عكاسان حامی محيط زيست استفاده كرديم آنها جلوه های زيبای طبيعت را ضبط كردند و اميدوارم كه همكاری سازمان محيط زيست و شركت بهره برداری مترو تهران مستمر باشد.
ابتهاج خاطرنشان كرد: مترو بهترين مكان برای جلب توجه تمام اقشار جامعه به مقوله محيط زيست است.

محمدحسین بازگیر معاون اداره محیط زیست شهرستان تهران هم در طی گفت و گو با حاضرین ضمن اشاره به شعار سازمان جهانی محیط زیست با عبارت ” هفت میلیارد رویا و تنها یک سیاره “، هفته محيط زيست فرصتي براي بهتر شناختن پيرامون زندگی دانست و افزود: مسائل زيست محيطی دارای اهميت بالایی هستند اما در جريان امور زندگی بعضا آن را فراموش می كنيم يا كمتر به آن می پردازيم لذا اولويت ما در حفاظت از محيط زيست ارتقای فرهنگ، آشنايی با مفاهيم زيست محيطی و حفاظت از آنها است.
معاون اداره كل و رييس محيط زيست تهران يكی از بهترين راههای فرهنگ سازی را استفاده از ظرفیت های هنری دانست و خاطرنشان كرد: در اين نمايشگاه نگاه زيبای هنرمندان عکاس را به ياری طلبيديم تا با هنر عكس و عكاسی به سادگی هرچه تمامتر و با زيبایی كامل پيام رسان های خوبی برای حفظ محيط زيست باشند.

بازگير با بيان اينكه ايستگاه هاي مترو يكي از پايگاه هاي مردمي و مراكز اجتماعی است، تصريح كرد: افراد مختلف با سلايق، سطح سواد و ميزان دانش و تجربه متفاوت از مترو استفاده مي كنند بنابراين برگزاری چنين نمايشگاهی فرصت خوبی است تا اهميت و تنوع زيستی را به عنوان شريان زندگی با مردم در ميان بگذاريم.

لازم به ذکر است در مراسمی که عصر روز یکشنبه 24 خردادماه در سالن اجتماعات سازمان حفاظت محیط زیست در بوستان پردیسان تهران برگزار خواهد شد، از عکاسان فعال در حوزه حمایت از محیط زیست تقدیر به عمل خواهد آمد.
نمایشگاه گروهی عکس ” تنوع زیستی، شریان زندگی ” همزمان با ظهر روز یکشنبه 17 خردادماه جاری در محل ایستگاه مترو و زیرگذر ولیعصر(عج) گشایش یافته و علاقه مندان می توانند همه روزه تا پایان روز 26خردادماه جاری از این عکس ها دیدن کنند.

زیرگذر متروی ایستگاه ولیعصر(عج) در تهران، خیابان انقلاب اسلامی، تقاطع خیابان حضرت ولیعصر(عج)، راهروی ارتباطی ایستگاه واقع شده است.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.نظرات (7)

دیدگاهتان را بنویسید