رابرت آدامز عکاس خارجی │ پایگاه عکس چیلیک www.chiilick.com
آدامز رابرت

آدامز رابرت

رابرت آدامز عکاس خارجی │ پایگاه عکس چیلیک www.chiilick.comنام : رابرت

نام خانوادگی: آدامز

تاریخ تولد: 1937/08/05

 

بیوگرافی :

رابرت آدامز در سال 1937 در ایالت نیوجرسی ، اورگان متولد شد. او در نوجوانی همراه با خانواده اش به کلورادو مهاجرت کرد.
شهرتش در عکاسی به دلیل گرفتن تصاویر سیاه و سفید از مناظر غرب آمریکا طی چهار دهه است. او در تصاویرش تاثیر فعالیت های انسانی را بر طبیعت نشان می دهد؛ اگرچه اغلب از موضوعات انسانی اجتناب می کند.
عکس های آدامز نشانه های فیزیکی از زندگی بشری را ضبط کرده اند: جاده ای که در کنار آن زباله ریخته شده است، جنگلی که درختانش به کلی قطع شده اند، یک خانه نیمه کاره.
مساله اصلی در آثار آدامز تضاد موجود میان طبیعت زخمی و دگرگون شده توسط انسان و زیبایی درونی نور و زمین در عکس است. تصاویر پیچیده او پوچی تعالیم قرن نوزدهم آمریکا و خشم محسوس در این اعتقادات (که هنوز در قرن بیست و یک وجود دارند) را آشکار می سازد. با این وجود نور امیدی در این تصاویر وجود دارد که نشان دهنده تغییر در زندگی و استفاده به جا از باقیمانده ها است.
آدامز در رشته عکاسی از دانشگاه ردلند کالیفرنیا مدرک کارشناسی و از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی مدرک دکترا در رشته زبان انگلیسی کسب کرد. او جوایز زیادی را ازجمله جایزه فدراسیون John D. and Catherine T. MacArthur در سال 1994، جایزه بین المللی عکاسی اسپکتروم در سال 1995، جایزه عکاسی Deutsche Börse در سال 2005 کسب کرده است.
آدامز در مقالات اخیر خود با عنوان “چرا مردم عکس می گیرند” و ” زیبایی در تصویر” از نگرش های محافظه کارانه در عکاسی انتقاد می کند. از سال 1974 به مدت حدودا پنج سال رابرت آدامز تجربه متفاوتی از عکاسی در شب داشت. برخی از کتاب های مشهور و منتشر شده او عبارتند از: محله های مسکونی و تجاری (1976)- بهشت (1999) –یادداشتهایی برای دوستان (1999)- غرب از کلمبیا(1995)- آنچه ما با خود می آوریم(1995).

دیدگاهتان را بنویسید