« رقص باد، بازی آفتاب » در فرهنگسرای نیاوران

نمایشگاهی از آثار عکاسی گلریز خانعلی­زاده با عنوان « رقص باد، بازی آفتاب » از عصر روز جمعه 3 مهرماه سال جاری در نگارخانه شماره دو فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

Finalبه گزارش پایگاه عکس چیلیک به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران ، در این نمایشگاه 25 قطعه عکس رنگی در اندازه 90  در 60 سانتی متر ، با تمرکز بر ثبت فرم، سایه ها و اشکال ایجاد شده در ماسه بادی­ های کویرهای ایران به تماشای عموم گذارده می­ شوند.

در متن معرفی این آثار به ­قلم عکاس آمده است: « تپه­ های شنی یکی از شگفت ­انگیزترین مظاهر طبیعت­ اند، آنچه که در ظاهر تلی از شن و خاک بی­جان است، با وزش هر نسیمی به دور خود می­ پیچد و می رقصد و طرحی نو خلق می­ کند و با درخشش پرتوهای خورشید، لایه به لایه رنگ می­ گیرد و زنده می­ شود. این طرح­ ها و فرم­ ها ، حد و نهایتی ندارند، هر بار که به آنجا قدم بگذارید نقشی تازه در انتظار است … »

گلریز خانعلی­زاده دانش آموخته مهندسی رشته شیمی از دانشگاه تهران و هنرجوی دوره های آزاد عکاسی است و تاکنون در چند عنوان نمایشگاه گروهی حضور داشته و این تجربه نخستین نمایشگاه انفرادی وی محسوب می­ شود. این عکس­ها حاصل 2 سال عکاسی از کویرهای ایران از جمله کویر مصر، کویر ورزنه و کویر مرنجاب می­ باشند.

نمایشگاه « رقص باد، بازی آفتاب » ساعت 16 روز جمعه 3 مهرماه جاری در نگارخانه شماره دو فرهنگسرای نیاوران گشایش یافته و علاقمندان می­ توانند همه روزه تا پایان روز جمعه 10 مهر از ساعت 10 تا 19 از این نمایشگاه دیدن فرمایند.

فرهنگسرای نیاوران در تهران ، خیابان پاسداران، روبه­‌روی بوستان نیاوران واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

 

دیدگاهتان را بنویسید