رونمایی از کتاب عکس انجمن عکاسان شهریار

رونمایی از کتاب عکس انجمن عکاسان شهریار

جشن ده سالگی انجمن عکاسان شهریار ، با حضور عکاسان و هنرمندان، برگزار و از نخستين كتاب عكس انجمن عكاسان شهريار با عنوان: « ده سال صد عکس » رونمايى شد.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، در مراسم جشن گرامی داشت دهمین سال تاسیس و آغاز به فعالیت انجمن عکاسان شهریار که عصر پنجشنبه نهم شهریورماه جاری برگزار شد، آیین رونمایی از کتاب عکس « ده سال صد عکس » که دستاورد فعالیت ده ساله اعضای انجمن عکاسان شهریار است در سالن معلم اردوگاه شهید منتظری شهریار انجام شد و عکاسان صاحب اثر در کتاب به همراه علاقمندان به عکس و عکاسی حضور یافتند.

در این مراسم که از ساعت 17:30 دقیقه آغاز شد، استاد منوچهر یگانه دوست از پیشکسوتان عکاسی، استاد محمد نوروزی ، عکاس مطبوعات و مدرس عکاسی، و مهدی سروری، عکاس و مدیرمسئول پایگاه عکس چیلیک حضور یافتند و ضمن تقدیر از دستاوردها و عکاسان عضو انجمن عکاسان شهریار، از ریاست و اعضای هیات مدیره این انجمن(حسین نریمانی، علی رضا اکبری، مهدی خزایی، امیرحسین بغدادی و حامد تاجیک)  بابت ده سال سعی و تلاش مداوم، تقدیر و تشکر کردند.
در این مراسم اساتيدی چون: داور پروين (هنرمند مذهّب)، احمد فرجى (شاعر و پژوهشگر)، محمد ابراهيم خيريه (خوشنويس)، يعقوب نوروزى (موسيقيدان)، سيامك شيرى (نقاش) حضور یافتند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد شهریار دکتر عبدالرضا علی پناه ضمن حضور در این مراسم و ایراد سخنانی از لزوم اهمیت به هنر و هنرمند در جامعه سخن گفتند و در بخش دیگری در حضور و کلام ، ضمن آرزوی روزهایی بهتر برای انجمن عکاسان شهریار ، وعدۀ برگزاری مسابقه سراسری عکس با موضوع لبخند و نشاط در جامعه توسط کارشناسان و اساتید این انجمن را دادند.

طی این مراسم از پیشکسوتان، حامیان، همراهان و مشوقان انجمن عکاسان و هیئت موسسین این انجمن: عليرضا اكبرى، حسین نریمانی، امیرحسین بغدادی، هادى صمدى ، حامد تاجیک، مهدی خزائی و همچنین ۴۰ عکاس صاحب اثر در کتاب عکس « ده سال صد عکس » تقدیر به عمل آمد.

اسامی عکاسان صاحب اثر در کتاب عکس «ده سال صد عکس» به این شرح معرفی شده است: پریسا محسنی، اسماعیل رهگذر، امیرحسین زندی پویا، پریسا ظفری، زینب دانشمندی، حامد معصومی، رضا احسنی، زهره قهرمانی، مهدی عباسی، علی شمس، الله ویردی علیپور، محسن رهنما، سعید فدائیان، محمدرضا معماریان پور، محمدرضا مهربانی، مریم حاتم نژاد، مریم رهنما، مریم وزیری، معصومه احدی، مهدی فیضی پور، مهدی خزایی، میترا درخشان، ندا رهگذر، هادی صمدی، حامد تاجیک، حسین اسدی، راضیه قلیان، فاضل خاکباز، مریم کمرئی، مریم محمدی، علی رضا اکبری، معصومه شاهرخی، وحید عبدالهی، حسین نریمانی، سمانه سیستانی، زینب گلزاری، معصومه موسوی، امیرحسین بغدادی، پویان کرمی و مرتضی صادقی .

در پایان این مراسم، هادی صمدی رئیس انجمن عکاسان شهریار در جایگاه حضور یافت و پس از خواندن بيانيه هيات موسس به اين نكته اشاره داشتند كه در طول فعالیت ده ساله انجمن عکاسان شهریار حتی یک ریال اعتبار دولتی از بیرون انجمن به انجمن تزریق نشده و تمامی هزينه هاى فعاليت يك دهه انجمن عکاسان شهریار و چاپ کتاب عکس « ده سال صد عکس » توسط عکاسان و اعضای این انجمن تامین شده است. صمدی با وجود عبدالرضا علی پناه و تصدی عنوان سرپرستی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهریار ، از ایشان و مدت زمان کوتاه ورودشان به این مسئولیت(اواخر مهرماه سال 1395)، بخیر و نیکی یاد و تاکید کرد: ایشان در حوزه تحصیلات شان دانش آموخته هنر هستند و امیدواریم اصلی ترین نگرانی ده سالۀ فعالیت انجمن عکاسان شهریار را که نبود دغدغه  درک هنرمندان است را درک کرده و با وجود سابقه و تخصص شان، دغدغه هنر و هنرمندان را داشته باشند.

کتاب عکس « ده سال صد عکس » به سعی هادی صمدی با موضوع: مجموعه عکس های اعضای انجمن عکاسان شهریار به شماره شابک: 4-31-7418-600-978 در 124 صفحه به سال 1396 در قطع وزیری با شمارگان 1000 نسخه به قیمت پنجاه هزار تومان/ 500000ریال چاپ شده و جهت معرفی، تهیه علاقمندان و ارسال در اختیار « پایگاه تخصصی کتاب عکس » قرار گرفته است.
در پايان مراسم رونمایی از كتاب عکس انجمن عکاسان شهریار توسط اعضاء هيات موسس و هنرمندان، انجام شد و در نهایت عکاسان صاحب اثر در کتاب با حضور در جایگاه، به همراه عکاسان و میهمانان عکس گروهی پایان فعالیت ده ساله نخست انجمن را با آرزوی موفقیت های بیشتر در فهالیت ده ساله دوم ثبت کردند.
جهت مشاهده گزارش تصویری ایین رونمایی از کتاب عکس «ده سال صدعکس» و جشن تاسیس دهمین سالگرد تاسیس انجمن عکاسان شهریار «ایـنـجـا» کلیک کنید.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید