«سرآقاسیّد» و عشایر کوهرنگ در تور عکاسی از شهرکرد

عکاسان علاقمند به عکاسی گروهی با سفر عکاسی به روستای «سرآقاسیّد» و دیدار از عشایر منطقه کوهرنگ در تور عکاسی از شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری تجربه ای دیگر در مسیر مشق عکس را برای خود رقم می زنند.

تور عکاسی از معماری و مستندنگاری از طبیعت منطقه با آموزش و نظارت در کسب مهارت و تجربه عکاسی در محوطه باز با حضور عکاسان و علاقمندان به عکاسی گروهی در روستای سرآقاسیّد برگزار می شود.
شورای برنامه ریزی تور عکاسی چیلیک در قالب 108ومین سفر عکاسی پایگاه عکس چیلیک، در سفری دو و نیم روزه و حرکتی شبانه از تهران کارگاه عکاسی مستند را به قصد دیدار و عکاسی از روستای سرآقاسید در طی روزهای پنجشنبه 31 خرداد ماه جاری و جمعه 1 تیر ماه در حاشیه شهرستان کوهرنگ برگزار می کند.

در این سفر گروهی عکاسان و علاقمندان شامگاه چهارشنبه از مقابل دفتر رسانه پایگاه عکس چیلیک در تهران عازم شده و در ضمن هماهنگی های به عمل آمده با هدف کسب و ارتقاء تجربه عکاسی مستند در نخستین ساعات روز به موقعیت عکاسی وارد می شوند.
در طراحی این سفر نشست آموزشی و بهره گیری از آموزه های موثر در کشف و ثبت موقعیت ها و کادرهای عکاسی، طی کارگاهی آموزشی برای علاقمندان و دانشجویان در محل سالن آموزش دفتر رسانه پایگاه عکس چیلیک برگزار و نمونه هایی موفق آثار عکاسان برای همسفران و علاقمندان نمایش داده شده و بحث و بررسی خواهند شد.

پایگاه عکس چیلیک (Chiilick.com) پس از گذر از نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک، در نظر دارد تا جهت دستیابی به بخش تکمیلی اهداف با دومین دور برگزاری تورها، تور عکاسی این مرکز را در قالب یک نشست توجیهی پیش از موعد تور و یک نشست آموزشی پس از برگزاری تور برای عکاسان و همسفران علاقمند برگزار نماید.
از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی « پایگاه عکس چیلیک »  شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند و مردم شناسی، طبیعت، فرم، معماری و مفهومی افزایش دهند.

لازم به تاکید است برنامه ریزی، طراحی، اطلاع رسانی و برگزاری تورهای عکاسی چیلیک، مستقل صورت گرفته و مراتب اطلاع رسانی آن برای حضور همسفران در سطوح گوناگون: دانشجویان، علاقه مندان، هنرجویان، عکاسان و … از طریق دفتر پشتیبانی این رسانه خواهد بود.
این در حالی است که همسفران با مشارکت در انعکاس گزارش تصویری تور عکاسی و حضور در دفتر « پایگاه عکس چیلیک » نشستی را با مضمون نقد و بررسی سفر، نمایش و گفتگو پیرامون عکس های ثبت شده همسفران تجربه خواهند کرد.

لازم به ذکر است با توجه به ظرفیت محدود و اولویت حضور همسفران، ضرورت دارد تا متقاضیان هر چه سریعتر نسبت به اعلام حضور و تکمیل فرم ثبت نام در این تور اقدام نمایند.

تورهای آتی « پایگاه عکس چیلیک » با هدف عکاسی از: روستاییان کردستان، دِرو شالی در مازندران، ییلاق ماسال، ماهیگیران خزر، منطقه الندان، ارومیه، روستا و کویر ورزنه، تالاب انزلی، پل ورسک و شیرگاه، طبیعت جنگلی کپورچال، جزیره قشم، آجرپزی و خشت زنی، اردبیل، تبریز و کندوان، عشایر دشت مغان و … در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.

علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر پيرامون نحوه برگزاری، می توانند با شماره های دفتر پایگاه: 88348824 (مسئول تور09122797717) تماس حاصل نموده و یا برای اعلام حضور و همچنین ثبت نام در تور عکاسی مستند و معماری روستای سرآقاسیّد « ایـنجـا » کليک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید