سرقت تجهیزات عکاسی، این بار از آرش خاموشی!

مسابقه های جام جهانی 2014 در کشور برزیل در حال برگزاری است و پوشش این رویداد خبری مهم برعهده عکاسان خبرنگاری است که بی هیچ حمایتی در بطن این اتفاق حضور دارند و همواره حواشی این مهم برای شان هزینه ساز بوده است.
به گزارش " پایگاه عکس چیلیک " آرش خاموشی، عکاس خبری خبرگزاری دانشجویان ایران – ایسنا – به قصد عکاسی از مسابقه های جام جهانی 2014 از سوی رسانه خبری خود به کشور برزیل اعزام شده بود تا با نگاه خود برای هموطنانش لحظاتی ناب از این رویداد مهعم ورزشی را روایت کند اما…! به ناگاه خبر سرقت تجهیزات عکاسی و لب تاپ وی پس از بازی هلند با شیلی، فکر و ذهن عکاسان را مشغول کرد و باز هم بحث حمایت از عکاسان خبری را مطرح کرد!

بحثی که هر بار پس از یک خسارت طرح و با گذشت زمان، باز هم در اذهان آنان که صاحب مسئولیت اند بایگانی می شود.
دبیرخانه انجمن عکاسان مطبوعات ایران در پی این رویداد بیانیه ای را در اعتراض به این اتفاق! صادر کرد که متن ارسالی آن به " پایگاه عکس چیلیک " به این شرح می باشد:

خبر سرقت تجهیزات عکاسی آرش خاموشی عکاس خبرنگار، خبرگزاری دانشجویان در متروی برزیل تلخ و سلامتی او برایمان شیرین بود.

خطرات شغل عکاسان خبرنگار در دنیا بر هیچ کس پوشیده نیست، زحمات بی وقفه آنان برای کسانیکه با این حرفه آشنا هستند قابل لمس است، اما آیا بی تدبیری مسئولان فدراسیون فوتبال و برگزارکنندگان جام جهانی قابل گذشت است؟

سوال اینجاست اگر آرش خاموشی به جای از دست دادن لوازم کار خود جانش را از دست می داد تکلیف چه بود؟
با این حال جامعه عکاسی مطبوعاتی، انتظار دارد این موضوع در روزهای آینده واکنش های حمایتی در بر داشته باشد

                                                                                                              انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید