1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. سیزدهمین پرسش نظرسنجی موضوعی در پایگاه عکس چیلیک
سیزدهمین پرسش نظرسنجی موضوعی در پایگاه عکس چیلیک

با طرح سیزدهمین پرسش عمومی، نتایج دوازهمین نظرسنجی موضوعی در پایگاه عکس چیلیک با رای و نظر مخاطبین این رسانه مشخص و نهایی شد .
به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، دوازدهمین پرسش طرح نظرسنجی موضوعی در رسانه پایگاه عکس چیلیک در قالب چهار گروه اثرگذار در رای ها تعیین و نهایی شدند .
دوازدهمین پرسش نظرسنجی موضوعی با طرح از سوی مخاطبین رسانه پایگاه عکس چیلیک به این صورت مطرح شد که:
عمده دلیل ناکامی انجمن های عکاسی را در چه عاملی می دانید؟
که در پاسخ اکثریتی بیش از ۳۵% از مجموع شرکت کنندگان به شکل مستقل به گزینه « ضعف نظارت و نقش تشریفاتی بازرس» و در مرتبه بعدی بیش از ۳۰% شرکت کنندگان به گزینه «ترجیح تامین منافع فردی بر جمعی» رای داده اند.
به دست آوری این نتیجه در حالی است که گزینه «حضور چهره های ناکارآمد در رئوس کار » با ۲۱% آرا و گزینه «عدم برخورداری از روحیه کار جمعی» با ۱۴% آرا در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

طرح نظرسنجی ماهانه پایگاه عکس چیلیکالبته که از ابتدای طرح این پرسش برخی چهره ها بدون مرور پرسش های پیشین و نتایج آنها به مخالفت با شکل طرح این پرسش پرداختند و البته که هیچ توضیحی هم پیرامون دلایل مخالفت شان مطرح نکردند.
پر واضح است که با مروری ساده می توان گفتارهای اعضای هیات موسس انجمن ها را در زمان توجیه دیگران مبنی بر ضرورت تشکیل آن انجمن با فرایند رفتاری و نتایج عملکرد دوره ای شان را قیاس کرد تا فاصله بین آنچه گفتند و آنچه هستند و انجام می دهند، به خوبی دریافت.
لازم به اشاره است که تحلیل این نتایج به بحث و بررسی های بسیار دقیقی از منظر کارشناسان و صاحبنظران نیازمند است ولی بی هیچ بحث و نظری به آنچه مخاطبین و مراجعین رای داده اند احترام گذاشته و با توجه به شرایط موجود در جامعه عکاسی و عکاسان کشور تلاش خواهیم کرد که باز هم در راستای دریافت ایده ها و طرح پرسش ها و ارتقای سطح شفافیت و پاسخگوبودن مسئولین امر در پایگاه عکس چیلیک گام برداریم.

اگر چه در گام دوازدهم این نظرسنجی موضوعی به بررسی « عمده دلیل ناکامی انجمن های عکاسی را در چه عاملی می دانید؟ » در نگاه و منظر مخاطبین و مراجعین پرداختیم، اکنون برآنیم تا در گام سیزدهم به ارزیابی بازار نشر و تالیف و تراز اقتصادی این حوزه بپردازیم و جویا شویم که اگر اهل هزینه کرد و صرف بخشی از درآمدتان در بخش تالیف ها و نشریات مرتبط با عکس و عکاسی هستید: «دلیل هزینه کردِتان برای تهیه یک عنوان کتاب عکس چیست؟».
منتظر هستیم تا در طی ماه آتی و روزهای آغازین سال جدید از نگاه مخاطبانی که در گروه های مختلف شغل و حرفه، جنسیت، سن، تجربه، دانش، اعتقاد و … قرار دارند و هر یک به قدر یک رای و یک نظر، در نظرسنجی ها تعیین کننده و صاحب تاثیراند، نتیجه را دریافت و اطلاع رسانی کنیم.
ضمن سپاس از پیشنهاد یکی از عاملین و همکاری دست اندرکاران حوزه تولید کتاب عکس در طراحی این پرسش، به طرح آن می پردازیم که: «دلیل هزینه کردِتان برای تهیه یک عنوان کتاب عکس چیست؟» که گزینه های: «نام نویسنده/مترجم»، «کیفیت چاپ»، «عنوان انتشارات»، «احساس نیاز به محتوای کتاب» و «دیگر موارد» برای درج پاسخ لحاظ شده است.
در صورتیکه هر یک از گزینه های طرح شده را از پاسخ ذهنی تان بعید تشخیص دادید، نظرتان را در بخش دیدگاه در ذیل صفحه ارسال بفرمایید.
*شما نیز پرسش های خود را در سایر مضامین: نظری، آموزشی، اخلاقی، تشکیلاتی و … در حوزه عکس و عکاسی و عکاسان از طریق پل ارتباطی و گزینه «ارتباط با ما» جهت درج و دریافت آمار، با همکاران این رسانه در میان بگذارید.
*برای مراجعه به لینک نظردهی و ارسال گزینه مورد نظرتان، به صفحه اصلی سایت و بخش نظرسنجی مراجعه نمایید.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
سبزوار میزبان آثار سومین دو سالانه عکس سرمایه اجتماعی
پسین
پنجمین جشنواره عکس خانه دوست با معرفی برگزیدگان پایان یافت

دیگر اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست