ششمین شماره نشریه نقدعکس چشمک منتشر شد

ششمین  شماره نشریه‌ نقد عکس « چشمک » ویژه “آموزش عکاسی در دانشکده های عکاسی”، توسط پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران منتشر شد.

در ابتدای این شماره از نشریه چشمک در بخش سخن سردبیر آمده است: «در این شماره نشریه نقدعکس چشمک برآنیم تا به بررسی آموزش عکاسی در دانشکده های عکاسی ایران بپردازیم. لذا اغلب دانشکده های عکاسی کشور یعنی دانشگاه اصفهان، آزاد، تهران، خبر، سمنان و هنر را درگیر این شماره کردیم.

برای آنکه بتوانیم تصوری وسیع و بدون جانبداری داشته باشیم چند راهکار را مدنظر داشتیم. برای جمع آوری مستندات واقعی وضعیت کنونی دانشکده های عکاسی، از پنج گروه اساتید، مدرسان جوان، دانشجویان عکاسی کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل، فارغ التحصیلان عکاسی و دانشجویانی که در ایران تحصیلات عکاسی داشته و اکنون در خارج از کشور همچنان مشغول به تحصیل هستند، کمک گرفتیم.

بعلاوه بررسی و تحلیل و نقد وضعیت موجود در چند مقاله انجام شده است. تمام نظرات گردآوری شده همانند قطعات پازلی یکی یکی کنار هم چیده شده تا بتوانیم فضای آموزش عکاسی ایران را بهتر درک کنیم. سعی کردیم اساتید و دانشجویان شش دانشکده عکاسی را فارغ از هر نوع ارزش گذاری، دورهم بنشانیم. اما تعداد اساتید و دانشجویان عکاسی که در این شماره به هر دلیلی از کمک کردن به ما سر باز زدند بسیار بیشتر از دوستانی بود که به یاری ما آمدند. با این حال یاد گرفته ایم به همه نظرها احترام بگذاریم.

درنهایت تمام تلاش ما در این ویژه نامه، بخشی از فضای کنونی آموزش عکاسی در دانشکده های عکاسی و هنر ایران را نشان می دهد. فضایی که آکنده از خوش بینی، بدبینی، یأس یا شوق است.

از تمام اساتید و دوستانی که در این ویژه نامه ما را یاری کردند، بسیار سپاسگزاریم. امیدوارم نظرات، پیشنهادها و نقدهای حاصل، بتواند حرکتی روبه جلو در آموزش عکاسی کشور ما به وجود آورد.»

در شناسنامه نشریه از این اسامی به عنوان همکاران این شماره نام برده شده است: مهرداد نجم آبادی، مهران مهاجر، محمد خدادادی مترجم زاده، حشمت افتخاری، میترا زارع، مهناز شعبانی، نجف شکری قبادی، بهنام صدیقی، هادی آذری، زانیار بلوری، محمد حسن پور، فرشته دیانت، الهه عبداله آبادی، سعید میرمحمدی، محمد درگاهی، خاطره شمسی پور، معصومه آقایی، افروز مصلی پور، انسیه امیری فر، رویا حمیدی، کیمیا امامی، فاطمه بیگ مرادی، سیامک حاجی محمد، مرضیه کریمی، سارا نعیم پور، رویا نوری نژاد، انسیه لشگری، محمد زرقی، عباس رحیمی، بهزاد اسدی، عباس امیری.
نشریه چشمک در قطع خشتی و اندازه 21 در 22 سانتی متر، به شکل رنگی، با جلد گلاسه در 65 برگ طراحی شده و به چاپ رسیده است.

علاقه‌مندان می‌توانند نسخه‌ی PDF ششمین شماره نشریه نقدعکس چشمک را از « ایـنجـا » دانلود کنند.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید