شصت وچهارمین تور عکاسی چیلیک در خوانسار برگزار شد

پس از برگزاری شصت وسه عنوان تور عکاسی در سطح استان های کشور، شصت وچهارمین تور عکاسی این رسانه، به شکل فوق برنامه و با اطلاع رسانی سریع، در یکی از پنجشنبه های اردی بهشت ماه سال جاری در حاشیه شهرستان خوانسار واقع در استان اصفهان برگزار شد.

همسفران تورهای عکاسی چیلیک(Chiilick.com) پس از گذر از  نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک در تازه ترین دور برگزاری سلسله سفرهایی که با هدف آموزش های غیرمستقیم کارگاهی عکاسی و در سایه زندگی گروهی برگزار می شود، لاله های واژگون دشت گلستان گوه شهرستان خوانسار را با نور صبحگاهی تا پیش از ظهر مورد تجربه و عکاسی قرار دادند و در ادامه از چشمه کاسون، مقبره باباپیر، بوستان سرچشمه، قبرستان کهنه دیدار و عکاسی کردند.

در این سفر از میان تعداد بیش از ظرفیت متقاضیان تنها 25 عکاس و علاقه مند موفق به حضور و عکاسی از طبیعت و مناظر منطقه شدند که همسفران در سفری شبانه در شامگاه چهارشنبه 17 اردی بهشت ماه جاری بار این سفر را به دوش گرفتند و تا صبحگاه پنجشنبه با حضور صحیح و به هنگام تابش نور عکاسی خود را انجام داده و در شامگاه پنجشنبه 18 اردی بهشت ماه به نقطه آغازین حرکت در مقابل دفتر پایگاه عکس چیلیک بازگشتند.

مطابق با رسم تمامی تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” مقرر شد تا با مشارکت همسفران فعال (صاحب اثر در گزارش تصویری و عکس های منتخب)، نشست نقد و بررسی عکس های این تور برگزار شده و عکس ها و نگاه برتر در این نشست بنا بر رای و نظر همسفران و حاضرین علاقه مند مورد معرفی قرار می گیرند.

از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” پس از نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، معماری و مفهومی افزایش دهند.

پایان بخش برنامه شصت و چهارمین تور عکاسی چیلیک پس از مشارکت در انعکاس گزارش تصویری این تور، شرکت در جلسه نمایش آثار برتر و نقد و بررسی عکس های این سفر می باشد که با حضور همسفران فعال و مجاز به حضور، در سالن آموزش دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” برگزار خواهد شد.

مدیریت پایگاه عکس چیلیک ضمن تشکر از همکاری اعضای انجمن جمعیت سبز ایران و محیط بانان منطقه با عکاسان گروه، از پشتیبانی و حضور محمد منصوری، علی معصومی و احمد فراهی در همراهی و راهنمایی همسفران مراتب تقدیر و تشکر خود را ابراز می دارد.

اسامی همسفران همراه در تور عکاسی لاله های واژگون خوانسار به این ترتیب است: گلناز آزاد، سمانه(مروارید) ابراهیمیان، کامیار بهاری، مریم خادم بهمنیار، اکرم جمعی، هامان جوادی، محمدرضا زارع، زهرا حیدری، نیلوفر دهقانی، مهران ریاضی، مهدی سروری، ماهرخ شش بلوکی، مهسا صاحبدل، رضا علیزاده، مهدی علیزاده، فرزانه عسکری، شهرام فرهمند، محمدرضا فرهمند، محمد کیانی، احمد قاسمی، پیمان مختاری، فاطمه میرالی، سمانه نوری زاده

تورهای آتی ” پایگاه عکس چیلیک “ (Chiilick.com) با هدف عکاسی از: شالیکاران ساری، عشایر شهرکرد، روستاهای کردستان، غروب ماسوله و صبحگاه قلعه رودخان، ارتفاعات ساواشی(تنگه واشی)، آبگیر الندان، روستا و کویر ورزنه، پلور، تالاب های انزلی و میانکاله، غار کتله خور، کلیبر، دریاچه شورمست، تفرش، پلور، غار رود افشان، جزیره قشم، ترکمن صحرا، نهارخوران گرگان، کردستان، سوادکوه، پل ورسک و شیرگاه، عشایر دشت مغان، جنگل ناهارخوران در گرگان، منطقه اسالم به خلخال، طبیعت آستارا، طبیعت منطقه کپورچال و … در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید