شورای شهر از دو عکاس حرفه ای تقدیر کرد

شورای شهر همدان در اقدامی عکاسانه از دو تن از عکاسان حرفه ای تقدیر کرد و گامی دیگر در نقش آفرینی عکاسانه برداشت.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، به نقل از مجموعه هنری رسانه ای سیمرغ؛ با تقدیر از این دو عکاس نامدار « عباس عرب زاده » و « ساسان مویدی » دومین گام در نقش آفرینی استان همدان در هنر عکاسی در صحن شورای اسلامی شهر همدان برداشته شد.
در ابتدای این دیدار مراسم معارفه انجام شد و در ادامه هر یک از عکاسان، دیدگاه خود را نسبت به عکاسی و تاثیر آن در بطن جامعه برای حاضرین مطرح کردند.
مهدی شریفی مدیر مجموعه هنری رسانه ای سیمرغ که از حاضرین در این مراسم بود اظهار داشت: در پیگیری های ملی و فراملی مجموعه سیمرغ جهت ارتقا استانداردهای هنر عکاسی با تعامل تمام عیار معاونت اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری و شورای اسلامی شهر همدان گام مستحکم دیگری در احیا هنر عکاسی برداشته شد.
همدان مویدی عرب زاده
شریفی با ایجاد مجمع عکاسان استان همدان ، یادآور شد: پس از ایجاد مجمع عکاسان استان همدان توسط مجموعه سیمرغ و شناسایی و ساماندهی بیش از ۷۵۰ عکاس این استان با حضور مدیران و اعضای شورای سیاستگذاری سیمرغ و تعامل با متولیان مدیریت شهری و اختصاص بیش از ده ها ساعت جلسه کارشناسی گامی دیگر در احیا هنر عکاسی ، همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین برداشته شد.
در این جلسه که در صحن شورای شهر همدان با حضور مدیران و متولیان فرهنگی هنری مدیریت شهری، از ساسان مؤیدی به عنوان یکی از چهره های ملی عکاسی در کشور با اهدا تندیس سیمرغ و یادبودی تجلیل به عمل آمد.
با توجه به تعاملات صورت گرفته مجمع عکاسان استان همدان ذیل سیمرغ ، برنامه های پیش بینی شده ، نقش آفرینی عکاسانه با حمایت مدیریت شهری همدان ، از مرکز CSO سازمان ملل متحد بهره برداری و از عکاسان ایران اسلامی، حمایت آموزشی، فرهنگی ، هنری، اشتغالزایی به عمل خواهد آمد و همدان با برپایی بزرگترین رویداد عکاسی کشور و مرکز مورد نظر، به زودی میزبان اساتید برجسته و پیشکسوت هنر عکاسی کشور خواهد بود.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید