طبیعت سوباتان در نگاه همسفران با چیلیک نشست

هفتاد و سومین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک، از ارتفاعات مه الود طبیعت سوباتان عبور کرد.

همسفران با هفتاد و سومین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک(Chiilick.com) طی سفری سه روزه در شامگاه چهارشنبه 23 اردی بهشت ماه جاری عازم شهرستان تالش در استان گیلان شدند تا از طبیعت ناب و زیبای ارتفاعات سوباتان، عکاسی کنند.

این همسفران در حرکتی شامگاهی سفر عکاسی شان را آغاز کردند و پس از دریافت توضیحات لازم در طول مسیر، با گذشت از مسافتی نزدیک به پانصد کیلومتر راه، نماز صبح خود را در مسجد جامع تالش اقامه کردند و پس از صرف صبحانه، با تغییر خودرو، عازم ارتفاعات شدند.

طبیعت سوباتان در نگاه همسفران با چیلیک نشست
همسفران تورهای عکاسی چیلیک(Chiilick.com) پس از گذر ازنخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک در تازه ترین دور برگزاری سلسله سفرهایی که با هدف آموزش های غیرمستقیم کارگاهی عکاسی و در سایه زندگی گروهی برگزار می شود، موضوع هایی چون: زندگی اهالی، طبیعت ناب، مناظر و چشم انداز ها، چهره های اهالی و نماهایی مه آلود از تغییرات آب و هوایی در منطقه در برابر دوربین عکاسان قرار گرفت تا در فرصت های برنامه ریزی شده امکان بیشترین بهره برداری تصویری از آنها فراهم باشد.

در این سفر از میان تعداد بیش از ظرفیت متقاضیان تنها 20 عکاس و علاقه مند موفق به حضور و عکاسی از طبیعت و مناظر منطقه شدند که همسفران در سفری شبانه در شامگاه چهارشنبه 23 اردی بهشت ماه جاری بار این سفر را به دوش گرفتند. عزیمتی که با میزبانی بارش بارانی بهاری همراه شد و با وجود شرایط پیش آمده اسباب تغییراتی در برنامه و در نهایت، بهره برداری از آنچه پیش آمده بود شد تا آخرین ساعات شامگاه جمعه 25 اردی بهشت ماه که عکاسان به نقطه آغازین حرکت در مقابل دفتر پایگاه عکس چیلیک بازگشتند.

مطابق با رسم تمامی تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” مقرر شد تا با مشارکت همسفران فعال (صاحب اثر در گزارش تصویری و عکس های منتخب)، نشست نقد و بررسی عکس های این تور برگزار شده و عکس ها و نگاه برتر در این نشست بنا بر رای و نظر همسفران و حاضرین علاقه مند مورد معرفی قرار می گیرند.

از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” پس از نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، معماری و مفهومی افزایش دهند.

پایان بخش برنامه هفتاد و سومین تور عکاسی چیلیک پس از مشارکت در انعکاس گزارش تصویری این تور، شرکت در جلسه نمایش آثار برتر و نقد و بررسی عکس های این سفر می باشد که با حضور همسفران فعال و مجاز به حضور، در سالن آموزش دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” برگزار خواهد شد.

اسامی همسفران همراه در تور عکاسی طبیعت سوباتان به این ترتیب است: مسعود احسانی، معصومه اصغری، ابراهیم باقرلو، محمدرضا خرازی، مهری راستقدم، نیلوفر زارعی، سبحان سروری، مهدی سروری، فرشته شادی الوندی، محمد کیانی، آزاده گلاب گیران، مجتبی محسنی، میترا محمدی، امیرعلی محمدی، محمدرضا معماریان پور، فرهاد منطق بروجردی، حمیدرضا مهرعلی نجفی زاده، سمانه میلانلو و گل گونه نجفی.

تورهای آتی ” پایگاه عکس چیلیک “ (Chiilick.com) با هدف عکاسی از: ارتفاعات ییلاقی استان گیلان(ویژه دانشجویان عکاسی)، شالیکاران ساری، غار کرفتو، عشایر شهرکرد، روستاهای کردستان، غروب ماسوله و صبحگاه قلعه رودخان، ارتفاعات ساواشی(تنگه واشی)، آبگیر الندان، روستا و کویر ورزنه، پلور، تالاب های انزلی و میانکاله، غار کتله خور، پلور، جزیره قشم، ترکمن صحرا، نهارخوران گرگان، کردستان، سوادکوه، پل ورسک و شیرگاه، عشایر دشت مغان، جنگل ناهارخوران در گرگان، ارتفاعات سوباتان، منطقه اسالم به خلخال، طبیعت آستارا،  و … در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.

برای مشاهده گزارش تصویری هفتاد و سومین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک به مقصد ارتفاعات سوباتان ” ایـنـجــا “ کلیک کنید.

————————————————————————————————————————————————————

برای مشاهده گزارش تورهای برگزار شده “ ایـنجـا ” و جهت مشاهده تورهای عکاسی آتی این رسانه “ ایـنـجـا ” کليک کنید.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید