عکس هایی از نمایش « طعم گس مرگ »

عکس هایی از نمایش « طعم گس مرگ »

نمایش « طعم گس مرگ » به کارگردانی سعید سالمی و تهیه کنندگی علی مردانی در تماشاخانه استاد پرویز فنی زاده در دی ماه و بهمن ماه سال جاری در ساعت 19 بر روی صحنه در جریان است.
در این نمایش که مسئولیت تصویربرداری و عکاسی آن بر عهده « رامین زمین پیما » است ، عکس هایی از مجموعه آثار ثبت شده ایشان به دفتر رسانه پایگاه عکس چیلیک رسید تا مورد معرفی مخاطبین و کاربران قرار گیرد .

نمایش طعم گس مرگ یک تریلوژی است که موضوع اصلی آن درباره مرگ است اما نوع شیوه اجرایی این نمایش تقریبا قصد دارد که در فضای مدرن و کاملا رءالیستی نمایش را اجرا ببرد حتی اپیزود ابتدایی که یک افسانه است ولی سعی شده که رگه های رءالیستی در آن حفظ شود. وجود ویدءو آرت در این نمایش و ساختن فضایی دیگر قدرت تجسم مخاطب خود را به چالش بکشد…
اپیزود ها نه به طور مستقیم که البته ارتباط های ظریفی را و البته به طور غیر مستقیم باهم دارند…

در بروشور نمایش و در بخشی از تشرح این نمایشنامه آمده است:
نمایشنامه توسط کورش شمس نوشته شده که چند سال پیش این نمایش در اصفهان به اجرای عمومی در آمده است….این نمایشنامه سعی دارد با رویکردی کاملا اجتماعی و جهانی نسبت به مرگ فضای قصه گونه ای را هم به تصویر بکشد که در این مناسبات رفتاری و اخلاقی حماقت های بی مورد و یا پافشاری بر سر موضوعی که هدف شخصیت این نمایش است باعث به وجود آمدن تقدیری است که به صورت مرگ بر سر راه آنها قرار میگیرد.
زندگی و مرگ دو خط پر رنگ هستی و جلوه بود و نبود آدمیان هستند . چون افتخار و شکست چون عشق و جدایی …بایسته تر آنست که هر لحظه ای از این مسیر خلقت را بر داستانی گره زنیم تا لمس حضور خودمان در گستره هستی بر خودمان بیشتر آشکار شود .
مرگ که حس غریبی است همزاد همیشه ماست با ماست و گاه سر شوخی با همه آرزوها و آمال ما دارد. طعمش گس و حسش شوخ است، اما هر چه هست ،هست.
یادمان باشد قصه آدمیان هر گوشه این کره خاک که باشد در یک چیز باهم مشترک است ، تولد و مرگ… مرگی که شاید طعم گس ناشناخته ای دارد…

در این نمایش بازیگرانی چون: طه محمدی ، مهرآسا صمدی ، مرضیه اکبرنژاد ، محمدرضا اکبرزاده ، مجتبی قلی زاده ، امیرحسین سیر ، سعید سالمی و مهدی علینژاد به ایفای نقش می پردازند .

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید