1. خانه
  2. بانک اطلاعات عکاسان ایرانی
  3. عباس تکین

عباس

تکین

1334/11/20

عباس تكين در سال 1334در اراك متولد شد ” و از كودكي به علت ماموريت شغلي پدر به تهران  انتقال یافت.
پس از به پايان رسيدن دوران تحصيلات دوره متوسطه در تهران، ” درحين تحصيلات” چهارم ابتدايي در يكي از عكاسخانه هاي جنوب شهر تهران  مشغول به كار شد  وهم كار و هم تحصيل ” وپس از دوران ابتدايي  در يكي از عكاسخانه هاي شمال  تهران سروع به كار پس از سه سال  به علت علاقه شديد به چاپ عكس رنگي داشت  در سال 1353 در شركت كداك مشغول وفعاليت ايشان  چاپ دستي ” ظهور اسلايد” چاپ سيبا كروم  و عكسهاي متري وتهيه عكسهاي  تبليغاتي سفارش هايي بود كه شركت مي گرفت .
وپس از آن درشركت نگرا  محصولات عكاسي كشور اسپانيا
بعد از  پيروزي انقلاب اسلامي  در امور تربيتي اموزش وپرورش و اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش اموزان به كار تدريس عكاسي پرداخت ومدتي نيز در خط مقدم جبهه هاي حق عليه باطل مشغول به عكاسي شد وآثار او در نشريات تربيتي ونمايشگاهاي مراكز فرهنگي آموزش و پرورش  بيانگر فعاليت ايشان است.
سپس دريكي از عمليات رزمندگان اسلام  “ثامن الائمه ”  در حين عكاسي از ناحيه دست وكتف مجروح شد .
لازم به ذكر است كه وی  اولين كسي كه از  سانحه انفجار دفترنخست وزيري توسط منافقين عكاسي نمود  و روزنامه هاي وقت عكسهاي ايشان را منتشركردند.
در سال 1361 در واحد عكس حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي  مشغول واز جمله كار ايشان غيرازعكاسي  عكاسي چند فيلم سينمائي بود در سال 1364 به روزنامه تهران تايمز پيوست وبه عنوان عكاس سياسي و خبري مشغول به كار شد و به علت ازدياد كار برادرش مجتبي را كه قبلا با هم كارمي كردند به كمك گرفت.
درسال 1365 برنده جايزه تكنيك عكاسي  كداك  شد و تا سال 1381 در نشریه تهران تايمز مشغول به کار بود.
هم زمان در تهران تايمز از سال 1364 تا1367 در وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي، سازمان  مدارك انقلاب اسلامي فعاليت عكاسي مي كرد.
ايشان توانست دراغلب  جبهه هاي جنگ تحميلي به عكاسي  بپردازد و روزنامه ها ومجلات مختلف ايراني وخارجي  آثار اورا ثبت كردند.
عباس تكين در سال 1374 برنده عكاسي مستند خبري از جشواره مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گرديد وپس از آن بارها از خانه عكاسان و… ديپلم افتخار كسب كرد.
به صورت آزاد در نشريات تخصصي صنعت گردشگر با عنوان ” آريانا گردشگر “، ايران اكسپورت” در حوزه اجتماعی، سياسي” و روزنامه هاي مختلف … و همچنین به امر تدريس مشغول است.
براثر تصادف جان خود را از دست داد

برخی از نمونه آثار

عکاس مطبوعات عکاس خبری دبیر سرویس عکس

عکاسان ایرانی

عکاسان بین المللی

فهرست