1. خانه
  2. اخبار
  3. عراق اعلام کرد؛ارتش آمریکا عکاس دستگیر شده خبرگزاری آسوشیتدپرس را آزاد می کند
عراق اعلام کرد؛ارتش آمریکا عکاس دستگیر شده خبرگزاری آسوشیتدپرس را آزاد می کند

تهران- خبرگزاری ایسکانیوز:ارتش آمریکا در عراق قصد دارد بلال حسین، عکاس خبرگزاری آسوشیتدپرس را که از آوریل ۲۰۰۶ دستگیر شده بود آزاد کند.آمریکایی ها از این عکاس خواسته بودند تا برای واشتنگتن جاسوسی کند.

 

به گزارش روز سه شنبه بخش آلمانی گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" به نقل از رویترز، ارتش آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد بلال حسین، عکاس خبرگزاری آسوشیتدپرس را آزاد کند.
مدتی پیش نیز یک کمیسیون دادگستری کشور عراق اظهارات اخیر در مورد اقدامات جنایتکارانه حسین را نپذیرفته بود و خواستار آزادی وی از سازمان عفو عمومی شده بود.
خبرگزاری آشوشیتدپرس نیز بارها اتهام به عکاسانش را رد کرده بود و اعلام کرده بود که آن ها تنها سرگرم انجام دادن شغل خود به عنوان یک روزنامه نگار بودند.
ارتش آمرکا این عکاس ۳۶ ساله را که برنده جایزه پولیتزر در سال ۲۰۰۵ شد متهم کرده بود که با شورشیان عراقی همکاری داشته است.
بلال حسین در آپارتمانش همراه با دو مرد دیگر دستگیر شده که گفته می‌شود احتمالا از شورشیان عراقی هستند. همچنین سربازان ارتش لوازمی را از منزل او و نیز لپ تاپ و دیسک‌های عکس‌های او را برده بودند.
«بلال حسین» به وکیل آسوشیتدپرس گفته است که ارتش آمریکا به او پیشنهاد خبر چین شدن را داده و گفته است که بیش از آسوشیتدپرس به او پول می‌دهند و نیز لوازمی بهتر، و او می‌تواند به کارش برای آسوشیتدپرس ادامه دهد، ولی برای ارتش آمریکا جاسوسی کند، اما او این پیشنهاد را رد کرده و گفته است برای تعهد کاری به حرفه‌اش و نیز کشورش آن را رد کرده است.

پیشین
گزارشی از مناظره بیل گیتس و استیو جابز در یک برنامه تلویزیونی
پسین
نمایشگاه عکس علی زنجانی در گالری دی

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست