1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. عسگری دبیر سرویس عکس خبرگزاری فارس شد

عسگری دبیر سرویس عکس خبرگزاری فارس شد

داریوش عسکری طی حکمی از سوی مدیریت خبرگزاری فارس و بنا به دعوت انجام شده، عهده دار مسئولیت مدیر کلی سرویس عکس، طرح و کاریکاتور این خبرگزاری دولتی شد.
به گزارش ” پایگاه عکس چیلیک “(Chiilick.com) در این تغییر و جابجایی که روز سه شنبه ۱۹ اسفندماه جاری انجام گرفت، مسئولیت دبیری سرویس عکس نیز برعهدۀ ” داریوش عسکری ” قرار داده شد.

عسگری متولد سال ۱۳۴۶ در تهران و دانش آموخته مقطع کارشناسی رشتۀ عکاسی از دانشگاه هنر تهران است. ایشان با وجود سالها تجربه عکاسی خبری و مدیریت گروه های عکاسی و همچنین دبیری جشنواره هایی کشوری، همواره عکس را در صدر هنرهای تاثیرگذار دانسته است.
رساله عکاسی ایشان نیز در سال ۱۳۷۰ با عنوان ” روزنامه و مردم ” که با راهنمایی سیف ا.. صمدیان به نتیجه رسید، از جمله رساله های مطرح شده و شاخص در اوایل سالهای دهه هفتاد بوده است.
عسکری خبرگزاری فارس را از جمله رسانه های نافذ و مفید در راستای اهداف نظام دانست و اظهار داشت: مشی و هدف این خبرگزاری کاملا واضح و روشن است و ما نیز قصد داریم تا با وجود تمامی بنیه های تصویری و استعدادهای بالقوه ای که در عرصه عکاسی در تمام کشور شاهد هستیم، نمایانگر توانمندی ها و امکانات و خدمات انجام گرفته باشیم.
این عکاس در ادامه اعلام کرد: عرصه فرهنگ عرصه ای ویژه است و عرصه رسانه میدانی تاثیرگزار است و عکس در این دو عاملی تعیین کننده و حساس است و سعی ما بر این است تا اهداف خبرگزاری را در حوزه های عکاسی خبری، مستند و گزارشی نمایان تر کنیم.

سرویس عکس خبرگزاری فارس با نشانی: Photofarsnews@gmail.com این امکان را دارد تا نگاه عکاسان مستعد و متعهد را در بخش آثار دریافتی با موضوع هایی چون: ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی، خودباوری فرهنگی و باور به توانایی های بومی و ملی، سبک زندگی ایرانی اسلامی و … نمایش دهد.
هم اکنون این سرویس از نگاه عکاسانی چون: امید وهاب زاده، محمدحسین ولایتی، جواد هادی و … بهره مند و برخوردار است.
لازم به یادآوری است که پیش از عسگری، مسئولیت دبیری سرویس عکس بر عهدۀ محمدصادق حیدری بوده است.

پیشین
گزارش اختتامیه دومین جشنواره عکس راه و بی راه
پسین
نگاه های برتر « طلوع در کویر » معرفی شدند

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست