1. خانه
  2. بدون دسته
  3. عشایر شهرکرد
عشایر شهرکرد

۴ روزه ، ۱۳۹۴/۰۸/۱۲ |
استان چهار محال و بختیاری از جمله استان های غنی و اصیل تصویری کشورمان ایران به شمار می آید.
مرکز این استان شهرکرد است که با نام بام ایران شناخته شده است و در فصل هایی از سال در حاشیه این شهرستان می توانیم شاهد عبور گروه های پیاده و سواره عشایر بختیاری و سایر قومیت های ساکن در منطقه خوزستان باشیم.
اگرچه تاثیرات زندگی مدرن و تکنولوژیک شهری بر زندگی اصیل و عاری از آداب شهری و شهرنشینی سایه افکنده است ولی با این وجود می توان همچنان لباس ها و غذاها و آداب و رسومی را در بین عشایر و روستاییان منطقه مشاهده کرد که برگرفته از همان آداب اصیل زندگی سنتی عشایر است.
شاید! انتظار آن می رود که عشایر همچنان بر روند زندگی به شکل و شمایل دی روز ی شان ادامه دهند ولیکن عدم حمایت صحیح و به دور از کارشناسی های کافی متاسفانه! زندگی این گروه از کوچ نشینان را با تغییراتی مواجه کرده است. البته روستاهای پراکنده در سطح منطقه نیز از این اتفاق مستثنا نبوده و ذات زیبا و سخت کوشانه زندگی اصیل عشاری و روستایی را بیشتر می توان در بین سالمندان و کهولان و پیران منطقه یافت.
همسفران تور عکاسی چیلیک، در این تور عکاسی از موضوع های مستند و پرتره از زندگی سنتی عشایر ساکن و همچنین کوچ ایشان را در مسیرهای گوناگون تجربه خواهند کرد.

عکاس:  مریم آل مومن دهکردی‬

پایان زمان عکاسی از این برنامه پس از غروب خورشید خواهد بود تا همسفران در حداقل زمان ممکن و با بهترین نورهای عکاسی از این موضوع بی بدیل به عکاسی بپردازند.

مدت و زمان برنامه: …

توجه: با وجود ارتباط با راهنمای محلی در منطقه مقصد، تلاش داریم تا با وجود اطلاعات کافی و هماهنگی های لازم بیشترین بهره تصویری را از رویدادهای سنتی و آداب جابجایی و اسکان و زندگی عشایر و روستاییان داشته باشیم ولی با این وجود احترام به حق برخورداری از برنامه ریزی مستقل عشایر و روستاییان را در تقدم و تاخر برنامه ها لازم می دانیم و عدم مواجه با این مناسک را قابل پیش بینی می دانیم.

اهداف عکاسی: همسفران در این تور با توجه به هماهنگی های انجام شده از زمان بهترین نور صبحگاهی عازم عکاسی از زندگی اهالی روستا و عشایر می شوند. بدیهی است برنامه ریزی تور به گونه ای خواهد بود که همسفران از تجارب و قدرت نگاه دیگر همسفران استفاده کافی را در ثبت هایی هرچه موفق تر ببرند.

خدمات: وسیله ایاب و ذهاب، سرویس صبحانه، نهار، میان وعده، شام، تامین محل اسکان، بیمه، بسته فرهنگی، امکان مشارکت در انعکاس گزارش تصویری، امکان حضور در نشست نقد و بررسی تور و عکس های سفر و…

لوازم همراه همسفران چیلیک: کوله پشتی، یک وعده غذا به عنوان شام شب نخست(در حرکت)، دوربین عکاسی و سایر لوازم مربوطه، کیسه خواب یا پتوی سفری، کفش و لباس مناسب(دمای منطقه از ۲ روز پیش از سفر برای همسفران پیامک خواهد شد)، چراغ قوه یا هدلایت، دفترچه بیمه، پماد ضدگزش حشرات، کارت شناسایی معتبر، عینک آفتابی، لوازم بهداشتی شخصی، فلاسک چای و آب نوشیدنی، لوازم شخصی ( لیوان، قاشق، مسواک و …)
همسفران در این تور از حضور و همراهی یکی از عکاسان، به عنوان کارشناس گروه بهره خواهند برد.

هزینه سفر: هزینه نهایی سفر متعاقبا اعلام خواهدشد.

تمامی عکاسان دارای عکس منتخب در گالری، شرکت کنندگان در نخستین جشنواره تورهای عکاسی چیلیک، کاربران فعال در ” پایگاه عکس چیلیک ” به فراخور رتبه کاربری، از امکان شرایط پرداخت و برخورداری از تخفیف ویژه (۱۰ تا ۲۰ درصد) می توانند استفاده نمایند.
* حضور در فهرست همسفران، مشروط به انجام مراحل ثبت نام توسط همسفر و دریافت تاییدیه از همکاران دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” است.
* با توجه به ظرفیت محدود، اولویت با کسانی است که نسبت به سایرین سریعتر اقدام به ثبت نام نمایند.
* در صورت تمایل به مشارکت در برنامه های سفر به مسئولین مربوطه اطلاع دهید چرا که برگزارکننده از مشارکت همسفران در سایر امور مقدماتی، طراحی، برنامه ریزی، پشتیبانی، تدارکات، اجرایی و … استقبال می نماید.
* در صورتیکه حداکثر ۲۴ ساعت پس از ثبت نام اینترنتی، هزینه سفر واریز نشود، ثبت نام متقاضی باطل تلقی شده و اسم مورد نظر از فهرست همسفران حذف می شود.
* برگزارکننده با توجه به مضمون سفر و انگیزه عکاسی همسفران، ارتقای سطح رضایتمندی هر چه بیشتر گروه و همچنین تضمین سلامت روانی سفر، شرط عدم استفاده از هرگونه مواد دخانی را برای همسفران در طول سفر الزامی می داند.
* متقاضیان حضور در سفر مطلع باشند که نظام اطلاع رسانی تورهای عکاسی چیلیک بر پایه ارسال پیامک تعیین شده است. بنابراین از چندین روز پیش از سفر پیامک های متوالی و روز پیش از سفر از سوی دفتر این رسانه با شما تماس تلفنی برقرار خواهد شد.
* در صورتی که شماره همراه شما در فهرست عدم پذیرش(لیست سیاه شبکه همراه) می باشد، به مسئولین مربوطه اطلاع دهید.
* در صورت امکان جایگزینی متقاضی و ثبت نام در ۷۲ ساعت مانده به آغاز حرکت، همسفر مشمول برخورداری از بسته فرهنگی نمی باشد.
* توصیه می شود در صورت برخورداری از امکانات عکاسی آنالوگ (دوربین فیلمی) تجهیزات و امکانات آن را نیز به همراه داشته باشید.
* ضروری است متقاضیان پس از واریز وجه و انجام ثبت نام، عکس پرسنلی خود را در اندازه ۶۰۰ پیکسل و ۳۰۰ کیلو بایت به نشانی: ChiilickNews@gmail.com ارسال کنند.
* همسفرانی که در تورهای گذشته حضور داشته و مدارک ثبت نام خود را (عکس پرسنلی +تصویر کارت ملی/ شناسنامه) تحویل داده اند، نیازی به ارائه دوباره ندارند.
* اعضای فعال در گالری ” پایگاه عکس چیلیک ” که متقاضی حضور در هر یک از تورهای عکاسی این رسانه بوده و نشانی محل سکونت و یا مبدا حرکت ایشان خارج از استان های: تهران، قم و البرز می باشد، در صورت ثبت نام تا پیش از ده روز مانده به برگزاری و ضمن هماهنگی با مسئول تور(۰۹۱۲۲۷۹۷۷۱۷) می توانند از امکان برخورداری از کمک هزینه شرکت در تور بهره مند شوند.
* ثبت نام کنندگان در ده روز مانده به تاریخ برگزاری هر تور با عنوان متاخرین شناخته می شوند و مستلزم افزایش ۲۰درصدی در پرداخت هزینه حضور می باشند.
* ضمن پوزش از تمامی متقاضیان شرکت در تورهای عکاسی چیلیک به ویژه عکاسانی که با گرایش حرفه ای به شرکت در تورهای عکاسی چیلیک، تمایل به حضور کرده اند به عرض می رساند به دلیل عدم برخورداری از هرگونه منابع حمایتی از نهادهای دولتی و عدم پذیرش پیشنهادهای یک سویه از سوی شرکت ها و بنگاه های اقتصادی(شرکت های تجارتی) و همچنین حفظ کیفیت و استقلال در عملکردهای آموزشی، کارگاهی تورهای عکاسی چیلیک، پرداخت مبلغ شرکت در تور و همچنین تکمیل فرم ثبت نام الزامی بوده و شرط حضور در فهرست همسفران است.

ثبت نام اینترنتی:
پس از واریز هزینه سفر از طریق شعبه و یا دستگاه های عضو شبکه شتاب(ATM) فرم ثبت نام را تکمیل کرده و شماره فیش واریزی را در قسمت مربوطه وارد نمایید.ثبت نام تلفنی:
شما می توانید پس از پرداخت وجه نقد از طریق شعبه و یا دستگاه های عضو شبکه شتاب(ATM) به یکی از شماره حساب های ذکر شده با شماره تلفن ۸۸۳۴۸۸۲۴-۰۲۱ تماس گرفته و شماره فیش واریزی را به همراه مشخصات دقیق خود اعلام نمایید.
لازم است به دنبال ثبت نام تلفنی، به شکل حضوری یا ارسال از طریق ایمیل، فایل عکس پرسنلی، تصویر کارت ملی و شناسنامه خود را همراه اصل فیش واریزی به مسئول سفر تحویل نمایید.شماره حساب:
  • بانک ملی – شماره حساب : ۰۲۰۰۲۴۶۴۹۷۰۰۴ ، به نام مهدی سروری
  • بانک ملی- شماره کارت : ۹۱۷۷ – ۶۱۴۶ – ۹۹۱۴ – ۶۰۳۷ ، به نام مهدی سروری

 

توجه:
برنامه های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است .
ارائه فیش بانکی به سرپرست برنامه هنگام حرکت الزامی است.
در صورت اعلام انصراف تا ۵ روز قبل از برنامه کل مبلغ ، از پنج تا سه روز ۶۰% و از سه روز تا ۳۶ ساعت قبل از برنامه ۴۰% مبلغ مسترد می شود؛ پس از آن هیچگونه وجهی مسترد نخواهد شد .
پایگاه با توجه به حد نصاب نفرات شرکت کننده حق لغو برنامه را برای خود محفوظ می دارد .

 

پیشین
دستوری سعید
پسین
رضوانی مجتبی

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست