عکاسان با « لاله های واژگون خوانسار » عکس گرفتند

هفتادودومین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک در قالب تور فوق برنامه عازم شهرستان خوانسار شد.

در آستانه روز خوانسار(بیستم اردی بهشت ماه) تور عکاسی چیلیک در قالب یک گروه منسجم، عازم شهرستان خوانسار شد تا بار دیگر از گل های لاله واژگون این منطقه که اعجابی در طبیعت این اقلیم اند را به تصویر بکشند.
پس از برگزاری هفتاد و یک عنوان تور عکاسی در سطح استان های کشور، هفتاد و دومین تور عکاسی این رسانه، به شکل فوق برنامه و با اطلاع رسانی سریع، در یکی از پنجشنبه های اردی بهشت ماه سال جاری در حاشیه شهرستان خوانسار واقع در استان اصفهان برگزار شد.
همسفران تورهای عکاسی چیلیک(Chiilick.com) پس از گذر ازنخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک در تازه ترین دور برگزاری سلسله سفرهایی که با هدف آموزش های غیرمستقیم کارگاهی عکاسی و در سایه زندگی گروهی برگزار می شود، لاله های واژگون دشت گلستانکوه شهرستان خوانسار را در هوایی آفتابی و بارانی با نور صبحگاهی تا پیش از ظهر مورد تجربه و عکاسی قرار دادند و در ادامه از چشمه کاسون، آستان امامزاده و مسجد صحن و ایوان مسجد جامع و آرامستان قدیمی شهر دیدار و عکاسی کردند.

عکاسان با لاله های واژگون خوانسار عکس گرفتند

در این سفر از میان تعداد بیش از ظرفیت متقاضیان تنها 22 عکاس و علاقه مند موفق به حضور و عکاسی از طبیعت و مناظر منطقه شدند که همسفران در سفری شبانه در شامگاه چهارشنبه 16 اردی بهشت ماه جاری بار این سفر را به دوش گرفتند نماز صبح را در مسجد و حوزه علمیه حاج آقا علوی در کوچه آقامیر خوانسار اقامه کردند و عازم دشت گلستانکوه شدند. عزیمتی که با میزبانی بارش بارانی بهاری همراه شد و با وجود شرایط پیش آمده اسباب تغییراتی در برنامه و در نهایت، بهره برداری از آنچه پیش آمده بود شد تا آخرین ساعات شامگاه پنجشنبه 17 اردی بهشت ماه که عکاسان به نقطه آغازین حرکت در مقابل دفتر پایگاه عکس چیلیک بازگشتند.

مطابق با رسم تمامی تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” مقرر شد تا با مشارکت همسفران فعال (صاحب اثر در گزارش تصویری و عکس های منتخب)، نشست نقد و بررسی عکس های این تور برگزار شده و عکس ها و نگاه برتر در این نشست بنا بر رای و نظر همسفران و حاضرین علاقه مند مورد معرفی قرار می گیرند.
از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” پس از نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، معماری و مفهومی افزایش دهند.
پایان بخش برنامه هفتاد و دومین تور عکاسی چیلیک پس از مشارکت در انعکاس گزارش تصویری این تور، شرکت در جلسه نمایش آثار برتر و نقد و بررسی عکس های این سفر می باشد که با حضور همسفران فعال و مجاز به حضور، در سالن آموزش دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” برگزار خواهد شد.
مدیریت پایگاه عکس چیلیک ضمن تشکر از همکاری محیط بانان منطقه با عکاسان گروه، از پشتیبانی و حضور “محمد منصوری” عکاس نام آشنای منطقه و “مهرداد فرحی” راهنمای محلی و کارشناس بومی منطقه در همراهی و راهنمایی همسفران مراتب تقدیر و تشکر خود را ابراز می دارد.
اسامی همسفران همراه در تور عکاسی لاله های واژگون خوانسار به این ترتیب است: سمانه(مروارید) ابراهیمیان، حبیب ا.. تاجیک، اکرم جمعی، محمدحسین جعفری(عکاس محلی)، پریسا حسینی، پویا خلیلی، نسرین رستمی، محمد رضایی، نیلوفر زارعی، سمانه(نسترن) زارعی، سمیرا زالپور، مهدی سروری، سپیده سیرانی، علی شریف، منوچهر(اُمید) صرامی، فاطمه(مهسا) صرامی، مهدی صرامی، حسین عصاری آرانی، محمد کیانی، ناهید کیانیان، امیررضا معینی، سمانه میلانلو، نیوشا ناطقی و منوچهر یگانه دوست.
تورهای آتی ” پایگاه عکس چیلیک “ (Chiilick.com) با هدف عکاسی از: ارتفاعات ییلاقی استان گیلان(ویژه دانشجویان عکاسی)، شالیکاران ساری، غار کرفتو، عشایر شهرکرد، روستاهای کردستان، غروب ماسوله و صبحگاه قلعه رودخان، ارتفاعات ساواشی(تنگه واشی)، آبگیر الندان، روستا و کویر ورزنه، پلور، تالاب های انزلی و میانکاله، غار کتله خور، کلیبر، دریاچه شورمست، تفرش، پلور، غار رود افشان، جزیره قشم، ترکمن صحرا، نهارخوران گرگان، کردستان، سوادکوه، پل ورسک و شیرگاه، عشایر دشت مغان، جنگل ناهارخوران در گرگان، منطقه اسالم به خلخال، طبیعت آستارا، طبیعت منطقه کپورچال و … در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.

برای مشاهده گزارش تصویری تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک با موضوع لاله های واژگون خوانسار ” ایـنـجــا “ کلیک کنید.
برای مشاهده گزارش منتشر شده در خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ” ایـنجـا “ کلیک کنید.
————————————————————————————————————————————————————
برای مشاهده گزارش تورهای برگزار شده “ ایـنجـا ” و جهت مشاهده تورهای عکاسی آتی این رسانه “ ایـنـجـا ” کليک کنید.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.



دیدگاهتان را بنویسید