« عکاسخانه زیبا » در موزه عکسخانه شهر

دویست و دومین دوره از سلسله نمایشگاه های عکس در محل موزه عکسخانه شهر به نمایش عکس هایی از دهه 20 تا 50 با عنوان "عکاسخانه زیبا" از مجموعه الهه عبدا.. آبادی در عصر روز یکشنبه 18 خردادماه اختصاص یافت.

« عکاسخانه زیبا » در موزه عکسخانه شهر

به گزارش "پایگاه عکس چیلیک "(Chiilick.com)این نمایشگاه شامل 50 قطعه عکس سیاه و سفید در اندازه های گوناگون می باشد.

در قاب ابتدای نمایشگاه آمده است:
عکاسخانه زیبا
در سال 1320 توسط رضا فرزان و با اعلام رسمی " عکاسی بانوان توسط بانو برای نخستین بار در اصفهان " افتتاح شد.
تا اوایل انقلاب، او و همسرش اشرف السادات مقصودی، داخل و خارج از عکاسخانه به انجام سفارشات عکاسی مشتریان مشغول بودند. با انقلاب و در پی آن زیاد شدن عکاسان زن در عکاسخانه ها، کار عکاسخانه زیبا از رونق افتاد و در سال 1387 اموال آن فروخته و عکاسخانه یک سال بعد تخریب شد.
عکس های انتخاب شده در این نمایشگاه حاصل نگاهی کنجکاوانه بر عکس های عکاسخانه زیبا و مروری هرچند اجمالی بر عکس های کودکان، خانواده ها و عروس و دامادهای این عکاسخانه در دهه های 20 تا 50 هستند.

الهه عبدا.. آبادی متولد 1367 در نیشابور است. او کارشناسی رشته عکاسی را در اصفهان و کارشناسی ارشد عکاسی هنر خود را در تهران به اتمام رسانیده است. وی یک نمایشگاه انفرادی در نگارخانه آرته، با عنوان: آنی از زمان و مکان، در اردی بهشت ماه سال 1391 برگزار کرده که (یکی از مجموعه های معرفی شده در نشریه PRIVATE- کشور فرانسه، در تابستان 1392) می باشد.

این نمایشگاه عصر روز یکشنبه 18 خردادماه در محل موزه عکسخانه گشایش یافته و علاقه مندان می‌توانند برای دیدار از این مجموعه تا پایان روز جمعه 6 تیرماه سال جاری در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا 13، 14 تا 17 و پنج شنبه ها ۹ تا ۱۳ به موزه عکسخانه شهر مراجعه کنند.
موزه جمعه‌ها و تعطیلات رسمی تعطیل است.
موزه عکسخانه شهر در تهران، ضلع شمال شرقی میدان هفت تیر، خیابان بهار شیراز، میدان بهار شیراز واقع شده است.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید