عکاس ایرانی باز هم در صدر عکاسان «API» قرار گرفت

نگاه حمیده ذوالفقاری، از بانوان عکاس ایرانی، توانست در دو بخش از مسابقه عکاسی بین المللی “API” مورد پسند کارشناسان عکاسی و اعضای هیات داوران جشنواره قرار بگیرد.
به گزارش ” پایگاه عکس چیلیک ” حمیده ذوالفقاری بانوی عکاس ایرانی در مسابقه عکاسی 2014 International Photograph Awarded API در ارزیابی های هیات داوران این جشنواره، موفق به دریافت مدال رتبه دوم در بخش: مردم شناسی و خانواده (people-family) و همچنین رتبۀ دوم در بخش شخصیت نگاری (Editorial-personality) شد.

حمیده ذوالفقاری متولد تهران است و دانش آموخته عکاسی از دانشگاهی در ایالت کالیفرنیا است. ایشان به مدت چهار سال پس از دانش آموختگی از دانشگاه جهت انجام پروژه های عکاسی هنری در سانفرانسیسکو به سر برده و عکاسی در ایران را از سال 1367 آغاز کرده است.
وی نگاه خود را در لایه های تصویری فرهنگ، مذهب و تفاوت سبک های زندگی متمرکز کرده و تاکنون نمايشگاه های متعددی را به شکل انفرادی و گروهی در کشورهای ايران، آمريکا، ايتاليا، فرانسه، انگليس و سوئيس برگزار کرده است.
از جمله موفقیت های عکاسی ایشان می توان به: عکس منتخب در مسابقه عکس سالانه موزه هنرهای معاصر در تهران(1368)، برگزاری نمایشگاه عکس در دفتر سازمان ملل در تهران(1384)، عکس منتخب در مسابقه جهانی هنر و نیایش(1384)، عکاسی در دفتر یونیسف از سال 1376 تا 1378 اشاره کرد.
این بانوی عکاس، تجربه انتشار آثار خود را با کتاب مشترک “ تهران ” آغاز کرد و در ادامه کتاب مستقل و نفیس ” زن، زندگی، اقوام ایرانی “ به دو زبان پارسی و انگلیسی است که تجربه بیش از دو دهه سفر به مناطق گوناگونی از کشور و عکاسی از اقوام مختلف ایرانی را به شکلی ویژه در قالب موضوع هایی بر اساس عنوان کتاب به نمایش گذاشته است.
این عکاس ایرانی پیش از این نیز توانسته بود در رقابت های بین المللی(Paris photo 2014) پاریس2014 موفق به دریافت 4مدال نقره و 2 مدال برنز شود.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.



دیدگاهتان را بنویسید