عکس‌های وقایع انقلاب اسلامی از ۱۷ شهریور تا 23 بهمن منتشر شد

عکس‌های وقایع انقلاب اسلامی از ۱۷ شهریور تا 23 بهمن منتشر شد

منبع: خبرگزاری فارس –
مجموعه عکس‌های انقلاب شامل وقایع 17 شهریور تا 23 بهمن سال 1357 که توسط اکبر ناظمی گرفته شده است، منتشر شد.
خبرگزاری فارس: عکس‌های وقایع انقلاب اسلامی از ۱۷ شهریور تا 23 بهمن منتشر شد

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری فارس، مجموعه عکس‌های انقلاب شامل وقایع 17 شهریور تا 23 بهمن سال 1357 که توسط اکبر ناظمی گرفته شده است، در قالب مجموعه 4 جلدی توسط انتشاران سوره مهر منتشر شد.

«انقلاب به روایت اکبر ناظمی» در 4 عنوان جداگانه منتشر شده‌ که می‌توان به مضامین کودکان و نوجوانان در انقلاب، زنان در انقلاب، شعارها و دیوارنوشته‌های انقلاب و منتخب عکس‌های انقلاب اشاره کرد.

این مجموعه شامل 101 عکس بوده و از بین 4 هزار قطعه عکس انتخاب شده و به صورت نفیس و ماندگار منتشر شده‌ است که در آرشیو بزرگ عکس و فیلم انقلاب اسلامی نگهداری می‌شود.

تظاهرات مردمی در 17 شهریور، ورود امام خمینی(ره) به ایران، انتظار در سالن فرودگاه مهرآباد، سخنرانی امام خمینی(ره) در بهشت‌زهرا (س)، حضور امام در مدرسه رفاه، پیکر شهدا در سردخانه‌های رژیم طاغوت، دیوارنوشته‌ها و شعارهای دیواری، صف‌های نفت، اعلان‌ها و کاریکاتورهای دیواری از جمله موضوعات این عکس‌ها هستند.

«اکبر ناظمی» در تیرماه سال 57، فیلم‌ساز و عکاس جوان ایرانی که در رشته گرافیک دانشگاه دوسلدورف آلمان تحصیل می‌کرد، با شنیدن اخبار درگیری‌های شهرهای مختلف به کشور بازگشت و از این وقایع فیلم و بیش از 4 هزار قطعه عکس رنگی تهیه کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید