عنوان نمایشگاه:

نمایشگاه عکس طهران ۸۶

نوع نمایشگاه : گروهی
تعداد قطعه : 120
نوع رنگ : رنگی
قاب اول :

در تمامی پژوهش ها بخشی که قضاوت را از هر گونه حدس و گمان دور می کند و به یقین می رساند عکس است. که علاوه بر بعد فنی و هنری ، آن را به عنوان سندی دیداری از آنچه بوده و هست به شمار می آورد .
یکی از وظایف موزه در رابطه با عکاسی تهیه و جمع آوری مستندات تصویری است که در این راستا به مناسبت (یکصدمین سال تصویب قانون بلدیه ) در بهار سال ۱۳۸۵ طرح اولیه مسابقه ای با عنوان عکاسی از تهران در جلسه ای با حضور اسماعیل عباسی ، سید محسن هاشمی و مژگان طریقی با هدف مستند سازی مجموعه فرایند های زندگی در شهر اعم از کار، آمد و شد ، فراغت و معماری …. شکل گرفت تا با چاپ کتاب و برگزاری نمایشگاهی با عنوان تهران ۸۶ بتواند در سالهای آینده مرجعی باشد معتبر برای ارجاء به نحوه زندگی و معیشت در تهران.
در اسفند ماه ۱۳۸۵ طرح تصویب و در بهار ۱۳۸۶ اولین فراخوان در مجله عکس منتشر شد .
تا ۲۰ آذر ۱۳۸۶پایان مدت مسابقه تعداد ۲۶۱۱ قطعه عکس رنگی و سیاه و سفید به دبیرخانه موزه ارسال شد . در۲۵ آذر جلسه داوری با حضور داوران : اسماعیل عباسی ، سعید صادقی ، محمد ستاری ، سید محسن هاشمی و مژگان طریقی برگزار گردید.
هیئت داوران از بین آثار رسیده تعداد ۱۵۰ قطعه عکس انتخاب کرده و با توجه به کیفیت بالای عکس های ارسالی تصمیم گرفتند نمایشگاهی جنبی نیز ازعکس هائی که از نظر فنی و هنری از درجه بالائی برخوردار بودند ولی با موضوع مسابقه ارتباط مستقیم نداشتند نیز برگزار نمایند که تعداد ۴۷ قطعه عکس انتخاب و درموزه عکسخانه شهر به نمایش گذاشته خواهد شد.

مژگان طریقی
مدیر موزه عکسخانه شهر

داوران :

اسماعیل عباسی ، سعید صادقی ، محمد ستاری ، سید محسن هاشمی و مژگان طریقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست