نمایشگاه عکس محرم در موزه عکسخانه شهر

نمایشگاهی از آثار عکاسان با موضوع سوگواران در ماه محرم با عنوان « محرم » از روز دوشنبه 12 مهر ماه در موزه عکسخانه شهر برگزار می شود.

محرم در موزه عکسخانه شهربه گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه تعداد 23 عکاس با 29 قطعه عکس رنگی و سیاه سفید در اندازه 20 در 30 سانتی متر به زوایای گوناگونی از آداب و رسوم سوگواران حضرت سیدالشهدا(ع) در موقعیت های مختلف استان های کشور پرداخته اند.

در لابلای عکس ها و نگاه عکاسان چندین موضوع به عنوان موضوع‌های غالب نمایشگاه دیده می شود که از آن جمله می توان به: کودک و عاشورا ، آئین‌ها و نمادهای عاشورایی و تیپ‌شناسی اجتماعی مردم در عزاداری‌های عاشورایی اشاره کرد.
این نمایشگاه امسال توسط موزه گردآوری شده است و عکس‌های جدیدی با موضوع محرم و عاشورا را به نمایش خواهد گذاشت.

اسامی عکاسان صاحب اثر در این نمایشگاه به این ترتیب معرفی شده است: فائزه کابلی، شاهین خسروی، بهنام یاسینی، فرزاد صفدری، مرتضی امین الرعایا، امیر کبیری، رهام اشکش، بهار خانی، مهدی نظری، سارا باقریان، رضا موری، سماء نجفی نوبر، محمدجواد وثوقی، مهدی رجبی، میلاد عبادی، سهیل قنبرزاده، مهسا کوروندی، علیرضا دولتی، حسین قاسمی، کیانوش سعادتی، رضا روحانی، نگار طاری، مبین سمیعی.

مراسم گشایش نمایشگاه روز دوشنبه ۱۲ مهرماه در ساعت ۱۵خواهد بود. نمایشگاه تا پایان روز 13 آبان ماه و روزهای بازدید نمایشگاه هم شنبه تا چهارشنبه ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۷ و پنج‌شنبه ۹ تا ۱۳ خواهد بود.
موزه عکسخانه شهر در تهران، میدان هفتم تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز، واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید