1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. عکس های « آنتوان سوریوگین » در موزه عکسخانه شهر

عکس های « آنتوان سوریوگین » در موزه عکسخانه شهر

عکس های « آنتوان سوریوگین » در موزه عکسخانه شهریکصد وپنجاه و هفتمین دوره از سلسله نمایشگاه های عکس در موزه عکسخانه شهر با عنوان” ” عکس های خانوادگی آنتوان سوریوگین ” از روز چهارشنبه ۱۹ مردادماه جاری در محل نگارخانه این موزه گشایش می یابد.

این نمایشگاه دربرگیرنده ۳۱ قطعه عکس از آثار عکاسی آنتوان خان سوریوگین می باشد.

در قاب ابتدای این نمایشگاه آمده است:
آنتوان خان از عکاسان معروف، هنرمند و با ذوق درتهران و تبریز بوده که اصالت گرجی داشته است.
وی در حدود آخر دهه سیزدهم هجری از قفقاز به تبریز آمده، عکاسخانه خود را در آن شهر دایر کرد و سپس بر اثر معروفیتی که به دست آورده بود به دربخانه مظفر الدین میرزا راه یافته و جز عکاسان سرکاری شد.
در زمان عزیمت مظفرالدین شاه به تهران، رهسپار تهران شد و در این شهر در خیابان علاالدوله (فردوسی کنونی) جنب در شرقی میدان مشق، عکاسخانه خود را دایر ساخته و در اندک زمانی شهرت و معروفیتی در میان مردم به دست آورد.

علاقمندان می توانند تا روز سه شنبه ۱۵ شهریورماه همه روزه از شنبه تا پنج شنبه (جمعه ها تعطیل است) از ساعت ۹ تا ۱۳:۳۰ از این نمایشگاه دیدن کنند.

موزه عکسخانه شهر وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری در تهران، میدان هفت تیر، خیابان بهارشیراز، بوستان بهار شیراز واقع شده است.

پیشین
عکس / کوچه شهید حسن روحانی
پسین
نمایشگاه گروهی عکس « پویش پنج » در اصفهان

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

  1. خانه
  2. اخبار
  3. عکس های « آنتوان سوریوگین » در موزه عکسخانه شهر

عکس های « آنتوان سوریوگین » در موزه عکسخانه شهر

موزه عکسخانه شهر در پس برگزاری سلسله نمایشگاه های عکس خود و در دویست ومین دوره نمایشگاهی این موزه آثاری از عکس های خانوادگی آنتوآن سوریوگین را به نمایش می گذارد.

به گزارش " پایگاه عکس چیلیک "عکس های « آنتوان سوریوگین » در دویست ومین نمایشگاه عکسخانه شهر(Chiilick.com) این نمایشگاه که عصر روز سه شنبه ۹ اردی بهشت ماه جاری گشایش می یابد دربرگیرنده ۴۰ قطعه عکس سیاه و سفید در اندازه ۱۳ در ۱۸ سانتیمتر می باشد.

در قاب ابتدای این نمایشگاه آمده است: آنتوان سوریوگین معروف به آنتوان‌خان در سال ۱۲۵۶قمری (۱۲۱۹خورشیدی – ۱۸۴۰ میلادی)از پدر و مادری گرجی تبار در سفارت روسیه در تهران متولد شد.
او سال‌های نخستین عمرش را همراه با خانواده در تهران گذراند. پدرش واسیلی سوریوگین شرق شناس و دیپلمات سفارت روسیه تزاری در تهران بود و به دلیل مرگ او در پی حادثه‌ای، خانواده‌ی آنتوان‌خان راهی گرجستان شدند.
او در جوانی به همراه برادرانش امانوئل و کولیا نزد عکاس معروف روسی، دیمیتری ایوانویچ ژرماکوفدر تفلیس عکاسی آموخت و در سال ۱۲۸۷ قمری (۱۸۷۰ میلادی) به همراه برادران به ایران بازگشت و در تبریز ساکن شد و عکاسخانه‌ی خود را در آن شهر دایر کرد.
این عکاسخانه شهرتی برایش در پی داشت و بواسطه‌ی آن توانست به دربخانه‌ی مظفرالدین میرزا راه یافته و جزء عکاسان سرکاری شود و از ولیعهد لقب خانی دریافت کند.
آنتوان‌خان همراه با مظفرالدین شاه یا کمی پیش از او رهسپار تهران شد و در خیابان علاءالدوله (فردوسی فعلی) جنب در شرقی میدان مشق، عکاسخانه‌ی خود را دایر ساخت و در مدت کوتاهی میان مردم تهران به شهرت رسید.

علاقه مندان می‌توانند برای دیدار از این نمایشگاه تا ۲۷ اردی بهشت ماه جاری در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۷ و پنج شنبه ها از ساعت ۹ تا ۱۳ به موزه عکسخانه شهر مراجعه کنند. موزه جمعه‌ها و تعطیلات رسمی تعطیل است.
موزه عکسخانه شهر در تهران، میدان هفت‌تیر، خیابان بهار‌شیراز، جنب بوستان بهار‌شیراز واقع شده است.

پیشین
گزارشی از مناظره بیل گیتس و استیو جابز در یک برنامه تلویزیونی
پسین
نمایشگاه عکس علی زنجانی در گالری دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست