عکس های « آنتوان سوریوگین » در موزه عکسخانه شهر

عکس های « آنتوان سوریوگین » در موزه عکسخانه شهریکصد وپنجاه و هفتمين دوره از سلسله نمایشگاه های عکس در موزه عکسخانه شهر با عنوان” ” عكس های خانوادگی آنتوان سوریوگین ” از روز چهارشنبه 19 مردادماه جاری در محل نگارخانه این موزه گشایش می یابد.

این نمايشگاه دربرگیرنده 31 قطعه عکس از آثار عکاسی آنتوان خان سوريوگين می باشد.

در قاب ابتدای این نمایشگاه آمده است:
آنتوان خان از عكاسان معروف، هنرمند و با ذوق درتهران و تبريز بوده كه اصالت گرجی داشته است.
وی در حدود آخر دهه سيزدهم هجری از قفقاز به تبريز آمده، عكاسخانه خود را در آن شهر داير كرد و سپس بر اثر معروفيتی كه به دست آورده بود به دربخانه مظفر الدين ميرزا راه يافته و جز عكاسان سركاری شد.
در زمان عزيمت مظفرالدين شاه به تهران، رهسپار تهران شد و در اين شهر در خيابان علاالدوله (فردوسی كنونی) جنب در شرقی ميدان مشق، عكاسخانه خود را داير ساخته و در اندك زمانی شهرت و معروفيتی در ميان مردم به دست آورد.

علاقمندان می توانند تا روز سه شنبه 15 شهریورماه همه روزه از شنبه تا پنج شنبه (جمعه ها تعطیل است) از ساعت 9 تا 13:30 از این نمایشگاه دیدن کنند.

موزه عکسخانه شهر وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری در تهران، ميدان هفت تير، خيابان بهارشيراز، بوستان بهار شيراز واقع شده است.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید