فراخوان نمایشگاه تخصصی عکس « انتهای زمین »

آنچه همگان با مشاهده کویر و دریافت این بخش از خلقت حضرت پروردگار برداشتند، دریافتی زیبا و درکی جذاب را برای چشم های بینا و فهم فعال به همراه داشته است ولی آنچه استاد فقید دکتر علی شریعتی مزینانی که فرزند کویر است از آنچه از کویر برداشته است، دریافتی متفاوت از سایرین بوده آنجا که می گوید:
کویر انتهای زمین است؛ پایان سرزمین حیات است.
در کویر گویی به مرز عالم دیگر نزدیکیم و از آن  است که ماوراءالطّبیعه را- که همواره فلسفه از آن می گوید و مذهب بدان می خواند در کویر به چشم می توان دید؛ می توان احساس کرد و از آن است که پیامبران همه از اینجا برخاسته اند و به سوی شهرها و آبادی ها آمده اند.
در کویر، خدا حضور دارد.

” پایگاه عکس چیلیک ” (Chiilick.com) قصد دارد تا در ادامه فعالیت های گروهی عکاسان این رسانه سومین نمایشگاه عکس از آثار اعضا و همسفران را با موضوع کویر و با عنوان ” انتهای زمین ” گردآوری نماید.
به این منظور، برگزارکننده در نظر دارد با همت صاحبان عکس و حمایت دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” نمایشگاهی از عکس های برگزیده و منتخب همسفران تورهای عکاسی چیلیک را به مقصد کویر گردآوری و شرایط نمایش در چندین نقطه از کشور را برای این آثار فراهم نماید.
لازم به ذکر است نمایشگاه های گروهی پیشین این مجموعه عکس های برگزیده ” نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک ” و مجموعه عکس های عاشورایی ” همچو این می ” بود که هریک با استقبال مناسبی از سوی بیننده و مخاطب آثار مواجه شد.
در این راستا برگزارکننده همچون نمایشگاه های یاد شده و در ادامه روند آموزشی حضور همسفران در طی زمان برگزاری تور، برپایی جلسات نقد و بررسی عکس ها، امکان ارزیابی و داوری نخست را برای عکاسان، محفوظ می دارد.

متقاضیان به ازای هر بار حضور در هر یک از تورهای برگزارشده به مقصد کویر می توانند 5 قطعه عکس منتخب خود را جهت ارایه در جلسه ارزیابی و داوری، حداکثر تا 20 اردی بهشت ماه، فایل آثار خود را با مشخصات اعلام شده به دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” تحویل نموده و یا به نشانی صندوق پستی ارسال نمایند.

ضوابط مورد نظر برای شرکت در این فراخوان به این شرح است:
1- شرکت در این فراخوان برای تمامی همسفران با تورهای عکاسی چیلیک آزاد خواهد بود.
2- هر متقاضی به ازای هربار حضور در هر یک از تورها با مقصد کویر از امکان ارسال 5 فایل عکس برخوردار خواهد بود.
3- هیچ محدودیتی در ارسال فایل آثار به شکل رنگی، تک رنگ و یا سیاه سفید وجود ندارد.
4- برگزارکننده از نگاه های واقع گرا، خلاقه و مفهومی منطبق با هدف برگزارکننده در این فراخوان استقبال می کند.
5- فایل های ارسالی حداقل می بایست با ضلع کوچک 3000 پیکسل/ دارای اطلاعات فنی(EXIF) ارسال شوند.
6- ارایه مناسب فایل عکس در مباحثی چون: نور، رنگ، کنتراست و… یکی از ملاک های ارزیابی و داوری خواهد بود.
7- هیچ محدودیتی در پذیرش دیگر آثار همسفران از موضوع وجود ندارد با این حال برگزارکننده اولویت پذیرش فایل های تولیدی در تورهای عکاسی چیلیک را به مقصد کویر برای همسفران محفوظ می داند.
8- مراحل ارزیابی و داوری به ترتیب توسط عکاسان، همسفران دارای عکس برتر در هر تور(مشروط به مشارکت) و کارشناسان ” پایگاه عکس چیلیک ” خواهد بود.
9- وجود هرگونه نام، اثرگذاری و یا نوشته ای در سطح فایل های ارسالی پذیرفته نیست.
10- ارایه عکس های منتخب جهت حضور در نمایشگاه در اندازه طراحی شده 50 در 70 سانتیمتر خواهد بود.
11- فایل های دریافتی که توسط دبیرخانه برای چاپ مناسب تشخیص داده نشوند، در مرحله بررسی حذف خواهند شد.
12- به تمامی صاحبان عکس در نمایشگاه طی جلسه ای در محیط نمایشگاه گواهی حضور اعطا خواهد شد.
13- شرکت کننده با ارسال فابل به دبیرخانه پذیرای ضوابط اعلام شده بوده و تابع مقررات دبیرخانه می باشد.
14- تشخیص در سایر موارد پیش بینی نشده با رعایت حقوق متقابل، بر عهده دبیرخانه خواهد بود.
15- این فراخوان در حد برگزاری نمایشگاه رقابتی بوده و تنها از نگاه دیدارکنندگان با اهدای لوح، سه نگاه برتر انتخاب و معرفی خواهند شد.

گاهشمار:
مهلت ارسال عکس: تا 20 اردی بهشت ماه سال 1392
ارزیابی نخستین آثار: 10 خرداد ماه سال 1392
اطلاع رسانی اولیه: 25 خردادماه سال 1392
انتخاب نهایی آثار: 5 تیرماه سال 1392

دبیر برگزاری: مهدی سروری
گروه ارزیابی نخستین: همسفران شرکت کننده عکاس
گروه داوری آثار: مهدی طاهری، سیدصادق موسوی و ابراهیم باقرلو
گروه کارشناسی نهایی: مژگان طریقی، محمد نوروزی و منصور جام شیر

متقاضیان می توانند به شکل حضوری فایل های ارسالی خود را در قالب یک لوح فشرده -CD- شناسنامه دار به همکاران دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” تحویل داده و یا ضمن هماهنگی با دفتر این رسانه، به نشانی صندوق پستی 4684 -15875 به شکل پست پیشتاز ارسال نمایند.
شماره تماس 88348824 مربوط به دبیرخانه این فراخوان و طرح هر گونه پرسش و دریافت راهنمایی می باشد. سایر موارد نیز از طریق ارتباط با دبیر برگزاری 09122797717 قابل طرح و پیگیری خواهد بود.
————————————————————————————————————————————————————–
به عنوان اصلی ترین گروه مخاطب فراخوان، اسامی همسفران تورهای عکاسی چیلیک را به مقصد کویر مرنجاب، می توانید در “ ایـنجـا ” ببینید.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید