فراخوان چهارمین جشنواره ملی فرهنگی، هنری وقف، چشمه همیشه جاری

فراخوان چهارمین جشنواره ملی فرهنگی، هنری وقف، چشمه همیشه جاری 1394

مقدمه:
سازمان اوقاف و امور خیریه استان همدان در نظر دارد نسبت به برگزاری جشنواره ملی عکس با موضوعات ذکر شده با هدف حمایت از هنرمندان مستعد کشور به ویژه عکاسان و گسترش فرهنگ وقف و معرفی و بررسی ثمرات گرانبهای آن به هموطنان عزیز در قالب هنر عکاسی اقدام نماید. امید است تا به کمک هنرمندان، آگاهی در ترسیم و تبلیغ فرهنگ سنت حسنه وقف صورت پذیرد.

موضوع جشنواره :
وقف و ثـمرات آن
که شامل موضوعات گسترده ای چــون موارد زیر می باشد:
بناهای موقوفه ماننـد: حوزه های علمیه و بیمارستانها، مساجد، حسینیه ها و زیارتگاهها- احیاء و آبادانی امامزادگان و بقاع متبرکه- نذورات در مناسبات مذهبی- خیرات و کمک به نیازمندان و ایتام- کمک هزینه های درمانی و تحصیلی، کمک و باز سازی مراکز درمانی-کمک و یاری به محرومان با رویکردی مثــبت و حمایتــی و با توجه به خلاقیت عکاس هر عکسی که به نوعی موضوع وقف را در خود داشتــه بــاشد .
تعریف :
وقف به معنای هدیه ای ابدی برای خدمت عمومی یا نگه داشتن اصل چیزی و جاری بودن منفعت آن در جهت خیر و نیکی و رضای خداست ، جمع این واژه اوقاف است و به مال و زمین وقف شده، موقوفه گفته می شود.

چهارمین جشنواره وقف همدان مقررات عمومی جشنواره :
همه عکاسان آماتور و حرفه ای ایرانی مجاز به شرکت در جشنواره می باشند.
. هر عکاس مجاز به ارائه 10 عکس در جشنواره می باشد.
. اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان  اقدام به برگزاری نمایشگاه عکسی از عکس های منتخب جشنواره و در صورت امکان انتشار کتاب جشنواره خواهد نمود.
. جشنواره با رویکرد عکاسی مستند برگزار می شود ، هرگونه ویرایش که جنبه اسنادی عکس را از بین ببرد و نیز ویرایش های اغراق شده ، منجر به حذف عکس خواهد شد (بدیهی است که تغییر کنتراست، سیاه و سفید کردن، اصلاح رنگ و کراپ عکس بلا مانع است(
. در صورت لزوم در هر مرحله از جشنواره شرکت کننده باید قادر به ارائه نسخه اصلی عکس به دبیر خانه جشنواره باشد.
. دبیر خانه جشنواره مجاز است در صورت کافی نبودن کیفیت عکس ارسالی در سایز اصلی و مشکلات تکنیکی عکس در هر مرحله از جشنواره عکس را حذف کند.
. دبیر خانه جشنواره ارسال کننده عکس را صاحب اثر و تولید کننده تلقی می کند و هر گونه مسئولیت در این مورد بر عهده ارسال کننده می·باشد.
. شایسته است از ارسال آثاری که در دیگر جشنواره ها شرکت داده شده اند در این جشنواره خودداری فرمایید.
.  پاسخگویی مسائل پیش بینی نشده بر عهده برگزارکننده جشنواره می باشد.
. شرکت در جشنواره به معنای پذیرش شرایط جشنواره بوده و برگزارکننده مجاز به استــفاده از تـمام یا بخشی از عکسهای پــــــذیرفته شده در جهت امور نــمایشگاهی، تــــبلیغاتی و انتـــشاراتی با رعایــــت حقوق معنوی صاحب اثر است.

شرایط شرکت در جشنواره :
به همراه عکس ها یک فایل متنی شامل محتویات نام و نام خانوادگی عکاس، نام پدر، کد ملی و شماره شناسنامه، آدرس دقیق پستی به همراه کد پستی و شماره تلفن ثابت و همراه و علاوه بر این به ترتیب و با ذکر شماره عکس ها برای هر عکس، تاریخ عکس، موقعیت مکانی دقیق عکس و توضیحی مختصر برای هر عکس آورده شود.
. نام گذاری  فایل عکس ها با حروف لاتین به این صورت که ابتدا نام و نام خانوادگی عکاس و شماره عکس  مانند عکس اول آقای علی نظری  عکس یک: (Ali nazar -1)
. عکس ها به همراه فایل متنی (مشخصات عکاس و مشخصات مکانی و زمانی عکس ها) در قالب فایل ورد word در یک مرحله به ایمیل جشنواره mfso.fst.hamedan@gmail.com ارسال گردد.
. عکس هایی که در بناهای موقوفه مانند بیمارستان ها، مساجد، حوزه های علمیه و … گرفته شده اند  و موقوفه بودن بنا در عکس مشخص نیست باید در فایل متنی همراه عکس ها ذکر دقیق موقعیت مکانی و زمان گرفته شدن عکس به دقت آورده شود.

اندازه عکسها:
. اندازه بزرگترین ضلع عکس 1600 باشد. (یعنی عرض یا ارتفاع هیچ عکسی از 1600 پیکسل بیشتر نباشد) Quality عکسها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر عکس از 2 مگا بایت بیشتر نباشد. عکسها باید با فرمت jpg ذخیره شوند.
. برای چــاپ عکسهای منتخب در نمایشگاه، و نیز در صورت چاپ در کتاب پس از پذیرش اثر با شرکت کننده تماس گرفته خواهد شد تا عکس را با کیفیت اصلی خروجی دوربین  ارسال نماید.

تقویم جشنواره :
اعلام فراخوان: 15 آبان ماه 1394
تاریخ آغاز دریافت آثار: 20 آبان ماه 1394
آخرین مهلت دریافت آثار: 15 دی ماه 1394
اعلام نتایج: هفته آخر دی ماه 1394
برگزاری اختتامیه و نمایشگاه: دهه اول بهمن ماه 1394

تیم برگزار کننده جشنواره اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان
دبیر جشنواره:لیلی یوسفی
دبیر هنری: ساسان رجبی
دبیر فنی: کیارش کرمی
دبیر اجرایی: مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان همدان

هیات داوران : مسعود زنده روح کرمانی ، ساعد نیک ذات ، ابراهیم صافی.

جوایز :
جوایز به ترتیب:
•    تندیس جشنواره ، لوح تقدیر و مبلغ 3000000 تومان (سه میلیون تومان)
•    تندیس جشنواره ، لوح تقدیر و مبلغ 2000000 تومان (دو میلیون تومان)
•    تندیس جشنواره ، لوح تقدیر و مبلغ 1000000تومان (یک میلیون تومان)
•    برای هر عکس راه یافته به نمایشگاه نیز مبلغ 100000 تومان(یکصد هزار تومان) حق تالیف پرداخت خواهد شد.

راههای ارتباطی و تماس:
نشانی دبیرخانه اجرایی جشنواره: همدان ، میدان بعثت ، ابتدای کوچه مشکی ، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ، معاونت فرهنگی و اجتماعی
وب سایت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان hamedan.oghaf.ir و https://chiilick.com/?p=227341 و http://www.akkasee.com/news/17885
ایمیل جشنواره و دریافت آثارmfso.fst.hamedan@gmail.com
کانال تلگرام جشنواره برای پیگیری اخبار telegram.me/oghaf_festival
دبیر خانه مرکزی: تهران، معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، اداره ترویج وقف / تلفن: 021-64872608
تلفن مستقیم دبیر خانه جشنواره  08138213226 (ساعات تماس 9 تا 12)

 

دیدگاهتان را بنویسید