1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. فراخوان چهارمین مسابقه عکس انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران
فراخوان چهارمین مسابقه عکس انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران

متن فراخوان چهارمین مسابقه عکس انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران در پایگاه عکس چیلیک منتشر شد.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، عکس فیلم همواره از جایگاه ارزشمندی در سینما برخوردار بوده و علاوه بر معرفی بهتر فیلم و به تعبیری یاد کردن از آن به عنوان شناسنامه فیلم، یکی از مهم‌ترین ابزار اطلاع‌رسانی است که به روزنامه‌نگاران، خبرنگاران، اهالی سینما و تمامی مخاطبان در جامعه کمک می‌کند.
عکاسان سینمای ایران در طی این سال ها علاوه بر فعالیت حرفه ای، سعی در جذب نیروهای جوان و افراد علاقه مند به این حرفه بوده و در این مسیر با برگزاری رقابت هایی، در پی ارتقای کیفی عکاسی فیلم بوده است، در پی برگزاری چهارمین مسابقه عکس انجمن صنفی عکاسان سینما، فراخوان آن به شرح زیر اعلام می شود:

۱.شرکت در بخش مسابقه عکس چهارمین جشن عکاسان سینمای ایران برای تمام عکاسان سینمای ایران امکان پذیر است.
۲. آثار ارسالی باید از فیلم های تولید و اکران شده در فاصله زمانی ۱ فروردین ماه سال ١٣٩۶ تا ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۶ گرفته شده باشد.
تبصره ۱ : عکس فیلم های گروه هنر و تجریه ای که اکران شده باشند مورد قبول است.
تبصره ۲ : آثار ارسالی دوره های قبل پذیرفته نیست.
۳.آثار فقط به‌صورت «مجموعه عکس» پذیرفته می‌شود و هر عکاس می‌تواند با ارسال ۷ عکس (۵عکس صحنه و ۲ عکس پشت صحنه) از هر فیلم در مسابقه شرکت کند.
۴.مجموعه عکس ها به صورت آزاد (اعم از مجموعه رنگی و سیاه سفید) به صورت چاپ فول فریم در اندازه ۲۰ در ۳۰ ارسال شوند. لازم به ذکر است تنها عکس های سیاه و سفیدی قادر به حضور در مسابقه هستند که فیلم ها نیز بصورت سیاه و سفید فیلمبرداری شده باشند.
۵.فایل هر مجموعه عکس باید با فرمت JPG و اندازه اصلی بدون حاشیه (فول فریم) در یک فولدر با ذکر نام فیلم در cd یا dvd به همراه یک قطعه فایل عکس پرسنلی عکاس تحویل داده شود. (اسم عکاس، شماره تماس و نام فیلم ها بر روی لوح فشرده نوشته شود).
۶.اصلاح رنگ، کنتراست، تیرگی و روشنی در عکس‌ها در حدی که اصالت عکس را تغییر ندهد، قابل‌قبول است. (کامپوزیت و کلاژ قبول نیست.)
۷. هر عکاس می تواند با هر تعداد مجموعه عکس در مسابقه شرکت نماید.اثار ارسالی توسط صاحبان انها با شماره الویت بندی شوند.
۸. شرکت‌کننده با ارسال آثار خود اعلام می‌کند که عکس های ارسالی متعلق به اوست و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امر به عهدهٔ فرستندهٔ آثار است و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست. اما در صورت وقوع چنین امری ،هرگونه عنوان، جایزه و امتیازی که به ارسال‌کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.
۹.از آنجا که فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می گیرد لذا فیلم هایی که دارای چند عکاس هستند، آثار عکاسی مورد قبول است که قرار داد فیلم با او ثبت شده باشد و در صورتی که یک فیلم با چند عکاس و هر کدام با قرار داد مستقل باشند باید عکاسان با توافق با هم یکی را به عنوان عکاس آن فیلم انتخاب نمایند.
۱۰. تندیس جشن و جایزه بهترین مجموعه عکس به عکاس برتر اهدا خواهد شد. (عکاسان عضو انجمن)
۱۱. جایزه ویژه کشف استعداد نو اهدا خواهد شد. (عکاسان غیر عضو انجمن)
۱۲.حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی با رعایت حقوق معنوی عکاس محفوظ است.
۱۳.در مجموع عکس های با کیفیت و منتخب توسط هیات محترم داوری برای نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
۱۴.عکس‌های دریافتی که فاقد «فرم تکمیل شده شرکت در بخش مسابقه عکس چهارمین جشن عکاسان سینمای ایران» باشند، پذیرفته نخواهند شد.
۱۵. ارسال آثار به معنای پذیرش همه مقررات جشنواره است و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی‌نشده به عهده برگزارکننده است.

دبیر چهارمین جشن انجمن عکاسان سینمای ایران: نیکی کریمی
انجمن عکاسان سینمای ایران www.irssp.ir
مهلت ارسال آثار : از تاریخ چهارشنبه ۲۰/۴/۹۷ لغایت شنبه ۳۰/۴/۹۷ (زمان غیر قابل تمدید است)
دریافت آثار: توسط دبیرخانه چهارمین جشن عکاسان سینمای ایران واقع در تهران، خیایان بهار جنوبی ، کوچه سمنان، شماره ۲۵ ، خانه سینما ، از ساعت ۱۱ تا ١٨

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
نشست آموزشی منصوره معتمدی در شهرستان اهر و کلیبر
پسین
فراخوان جشنواره عکس گردشگری قزوین

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست