فروش آثار هنری به نفع افراد و کودکان سندروم داون

ديوار ٤٧ عنوان یک نمایشگاه است که در قالب رويداد فروش یک روزه‌ی آثار تجسمی ارایه می شود و در فرصتی یک روزه عصر جمعه ١٤ اسفند ماه جاری در نگارخانه نگر برگزار می شود.

دیوار 47 سیوا شهبازبه گزارش پایگاه عکس چیلیک ، اين رخداد در راستای حمايت از پروژه ديوار ٤٧ به جهت حمايت  از افراد و کودکان سندروم داون است كه عوايد فروش آثار هنرمندان؛ عليرضا پورحنيفه ، صالح تسبيحی ، سيامك تقی زاده ، حميد جانی پور ، نيوشا خطيب ، محمد خليلی ، داريوش راد ، روزبه روزبهانی ، مجيد سعيدی ، ابوالفضل شاهی ، گلبرگ شعبانی ، سيوا شهباز ، حسن عليشيری ، عطيه عطارزاده ، عظيم فلاح ، اميرمحمد قاسمی زاده ، شادی قديريان ، محمودرضا نوربخش و مهدی وثوق نيا به نفع اين پروژه خواهد بود.

محمودرضا نوربخش  گردآورنده اين نمايشگاه  در بيانيه آن می نويسد:  
مسئوليت اجتماعی  تنها پرداختنِ محض به مسائل  انسانی در قالب مضامین هنری، يا ارائه‌ی ديدگاه در شبكه‌هاي اجتماعي، آن هم فقط در حاشيه‌ي امن و بدون هزینه، نيست.
گاهی در نزديكيی ما انسان‌هایی هستند كه با چالش‌ها و نيازهایی جدی مواجه‌اند، چالش‌هایی كه براي بسياری از ما پيش پا افتاده به نظر می‌رسند.
در چند سال اخير، پروژه‌ی جهانی « ديوار ٤٧ » به همتِ پزشک مبدع این طرح، آزاده عباس‌زاده، با نمادی شهری به نام « ديوار ٤٧ » – به نشانه‌ی تعداد كروموزوم‌های افراد داون- توانسته در شهرهای مختلف ايران، تلنگری باشد برای توجه بیشتر به این افراد و بالا بردن اميد و توان زندگی در میان آن‌ها.
اين پروژه  كه با هزينه‌ی شخصی شكل گرفته، امروز به یک بنياد تبدیل شده و اکنون به بهانه‌ی هنر و با همكاری بخشی از جامعه‌ی هنرهای تجسمی، نيازمند همياری همه‌ی كسانی است كه توان آن را دارند تا شروعی برای حمايت جدی از این افراد و به‌ویژه كودكان داون را رقم بزنند.
نمايشگاه از ساعت ١٦ تا  ٢١  در نگارخانه نگر برگزار خواهد شد.
نگارخانه نگر در تهران، قیطریه ، خیابان روشنایی ، کوچه دلارام ، شماره 33 واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید