1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. ماهنامه مصوّر «قهوه» ویژه نامه مریم زندی چاپ و منتشر شد

ماهنامه مصوّر «قهوه» ویژه نامه مریم زندی چاپ و منتشر شد

چهل و یکمین شماره از ماهنامه مصوّر «قهوه» ویژه نامه بانوی عکاس «مریم زندی» در دی ماه سال ۱۳۹۹ چاپ و منتشر شد.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، چهل و یکمین شماره از ماهنامه مصوّر «قهوه» با صاحب امتیازی «حسین خطیبی» در ۸۲ صفحه چاپ و منتشر شد و در دسترس همگان قرار گرفت.
در ابتدای نشریه و در پانوشت عکسی از مریم زندی اثر احمد نقی زاده، «نادر داودی» در چند سطر موجز و گذرا اشاره کرده: در این روزگار غریب که قهوه پس از یک دوره‌ی کوتاه وقفه، دوباره این شجاعت را پیدا کرده تا دل به دریا بزند و با انتشار شماره‌ای به جنگ مشکل‌ها برود، چه بهانه‌ای بهتر از انتشار ویژه نامه‌ی مریم زندی که خود شجاع است و صف‌شکن. دیرپاترین فتوژورنالیست زنده‌ی ایرانی با سابقه‌ای به قدمت بیش از ۵۰ سال در عکاسی معاصر ایران. یکی از پرکارترین، باسابقه‌ترین و معتبرترین سرمایه‌های عکاسی و هنر این سرزمین با کوله‌باری از خاطره، تجربه و ارتباط های انسانی. مریم زندی هم «سولماز» بوده است در «آتش بدون دود» و هم «آلیس» است در «سرزمین عجایب». تحصیلکرده، از خانواده‌ای با نام و اصالت، کوهنورد و از همه مهمتر یکی از زنان های سنت شکنِ جامعه‌ی محافظه‌کار ایران که اغلب پا را فراتر از چارچوب‌ها گذاشته است. در روزگار غبارآلود شیوع بیماری‌های ریز و درشت که سفارش آن، رخوت و خانه‌نشینی است، او یک الگوی تمام عیار از نشاط و سرزندگی است.


این شماره از نشریه قهوه مطالبی به این ترتیب در فهرست آن ارایه شده است:
*کافه نادری/ همکاری انسان‌ها
*اسپرسو دوبل/ مریم زندی
*اسپرسو دوبل/ نشستن دست‌ها
*{}/ از باغ ژاپنی در داخل خانه هم لذت ببریم
*قهوه‌ای/ بو داده شده با هوس
*یاد کافه/ فرزند عشق
*کافه ۷۸/ هایکوهای تصویری
*کافه عکس/ یک زن برای فصول
*کافه گراف/ بهزاد شیشه گران
*کافه گراف/ مریم زندی
*کافه عکس/ آتش بدون دود نمی شود؛ جوان …
*کافه تایپ/ از مرد سکوت کانون آگهی زیبا تا …
*قهوه‌ی تلخ/ طرح کاد
*قهوه‌ی سبز/ تعویض صحنه
*کافی شات/ پدرم؛ ابوالقاسم خان فلاحت

روی جلد این شماره از نشریه به طرحی از چهره ” مریم زندی ” اختصاص یافته که اثر «علی خسروی» است.
همچنین در این ویژه نامه تصاویری از: احمد نقی زاده، ابراهیم حقیقی، انوشه پیربادیان از سیر زندگی و لحظه های خاص آلبوم خانوادگی «مریم زندی» به نمایش گذاشته شده است.

ماهنامه قهوه به صاحب امتیازی دکتر حسین خطیبی در فهرست ” پایگاه تخصصی کتاب عکس ” به ثبت رسیده و در چهارمین سال انتشار، «نادر داودی» مدیرمسئول و سردبیر این نشریه است.

علاقمندان به مشاهده و تهیه تالیفات عکاسی می توانند جهت مشاهده فهرست عناوین کتاب ها و نشریه های موجود در ” پایگاه تخصصی کتاب عکس ” از بخش نمایشگاهی این طرح واقع در دفتر مرکزی ” پایگاه عکس چیلیک ” در تهران، دیدار و سایر نیازهای خود را در حوزه کتاب ها و نشریات عکاسی از طریق سفارش به این پایگاه، مطرح و در اسرع زمان و با برخورداری از شرایط ویژه کتاب مورد نظر خود را دریافت نمایند.
سایر متقاضیان ساکن شهرستان نیز جهت تهیه و تامین هر یک از نیازهای تالیفاتی و انتشاراتی خود می توانند درخواست خود “ ایـنـجـا ” مطرح نموده و یا با شماره ۸۸۳۴۸۸۲۴ تماس حاصل نمایند.

منبع: پایگاه عکس چیلیک
پیشین
در چنین روزی عکس سال «ورود فیدل کاسترو به هاوانا» به ثبت رسید
پسین
دومین جشنواره ملی عکس و عکس نوشت آیات “قرآن، معنای زندگی”

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست