نمایشگاه گروهی عکس « همراه طبیعت ایران » در نگارخانه برگ

نمايشگاه گروهی عكس از تنی چند از عکاسان ایران با عنوان: « همراه طبيعت ايران » با نمايش منتخبی از آثار عكاسان طبيعت و منظره نگار در نگارخانه برگ شهر تهران به نمایش درمی اید.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه گروهی عکس تعداد نه تن از عکاسان با 27 قطعه عکس با موضوع طبیعت ایران با چاپ ديجيتال بر روي كنواس در اندازه 70 در 105 سانتیمتر حضور یافته و عکس های خود را در ادیشن دو نسخه ارایه خواهند کرد.
در قاب نخست نمایشگاه عکس «همراه طبیعت ایران» به قلم کریم متقی می خوانیم: در گذر از دوران پستورال (Pastoral) به مدرنیته (Modernity)، همواره طبیعت را ستوده ایم و صنعت را علی رغم رفاهی که همراه آورده، تقبیح می کنیم که بیش از پیش گرفتارمان نیز می کند. به همان اندازه که طبیعت را زیبا دانسته و تمجید می کنیم، زندگی صنعتی و مدرن را نیز زیبا تلقی می کنیم، زیبایی اش اغواگر است و ناچار مصیبتش را هم تحمل می کنیم.
در دهه های پیش تر با طبیعت اُخت بودیم و پنجره های اتاق ها را بزرگ تر می ساختیم تا نور طبیعیِ کافی داشته باشیم و طبیعت را در سایز بزرگ ترِ آن ببینیم. عصر صنعت و مهم تر از آن، اقتصاد اقتضا می کرد که پنجره ها کوچک تر و کوچک تر شده و در نتیجه طبیعتِ بیرون نیز منظری هرچه کوچک تر پیدا کرد.
در دهه های پیش که به اقتضای صنعت و اقتصاد پنجره ها را نیز از دست دادیم، برای جبران مافات به تابلوهای نقاشی و عکس ها پناه بردیم. اما دیری نگذشت که عصرِ صنعت و اقتصاد وادارمان کرد تا تابلوها و عکس ها را نیز در سایز کوچک تر در دیوار اتاق هایمان بیاویزیم.
اکنون که جهان و زندگی مان مجازی تر شده، ناگزیر و ناگریز، طبیعت محیط مان را مجازی دیده و مجازی ثبت می کنیم، و برای نسل های آتی نیز به طور مجازی به ارث می گذاریم.
اما هر طور که باشد، تعلق خاطرِ انسان به طبیعت، همواره ابدی و ازلی است. باشد که این نمایشگاه مرثیه ای باشد برای فقدان طبیعتِ در حال انقراض.


مسئولیت نمایشگاه گردانی این مجموعه را فرشید احمدپور عهده دار است.
اسامی عکاسان صاحب عکس در نمایشگاه عکس همراه طبیعت ایران به این ترتیب معرفی شده است: كريم متقی ، عباس عربزاده ، برديا سعادت ، علي شكري ، عليرضا دروچی ، پيمان حامدی بهتاش، سونا مويدزاده ، مسعود طالبی ، وحید دل سعید ، فرشيد احمدپور .
عكاسان شرکت کننده در این نمایشگاه هر يك با ارائه ٣ قطعه عکس از طبیعت ایران در اين رويداد حضور يافته اند.
نمایشگاه عکس «همراه طبیعت ایران» ساعت 15 روز چهارشنبه ٢٢ آذر ماه جاری گشایش یافته و تا ساعت 19 ادامه خواهد داشت. سایر علاقمندان می توانند همه روزه تا پایان روز چهارشنبه 29 آذرماه به جز روزهای تعطیل، از ساعت ١٠ تا ١٨ از عکس های این نمایشگاه دیدن کنند.

نگارخانه برگ در تهران، خیابان پاسداران، ميدان هروي، خيابان شهید وفامنش، خيابان جمالي شرقي، عمارت عين الدوله واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید