مدال طلای عكاسی هالیوود به عکاس ایرانی رسید

مدال طلای عكاسی هالیوود (PSA) به عکاس ایرانی رسید .

فرامرز قهرمانی فر که در جامعه عکاسی ایشان را با تخصص عکاس سه بعدی می شناسند، مدال طلای هالیوود پی اس اِی عكاسی سه بعدی را از انجمن عكاسی آمریكا دریافت كرد.

فرامرز قهرمانی فر مدال طلای پی اس ایهالیوود آمریکابه گزارش پایگاه عکس چیلیک ، این عکاس با اعلام خبر دریافت این مدال تصریح كرد: مدال طلای مسابقه عكاسی سه بعدی هالیوود از (انجمن عكاسی امریكا پی.اس.اِی) سومین و مهمترین مدال من در سال 2015 بود كه آن را از پنجاه و ششمین دوره مسابقات بین المللی عكاسی سه بعدی هالیوود دریافت كرده ام.

وی پیشتر نیز در سال 2000 میلادی با شركت در یك مسابقه بین المللی عكاسی سه بعدی مدال اس.اس.ای SSA (Stereoscopic Society of America) را از انجمن ملی عكاسی سه بعدی آمریكا كسب كرده بود.

قهرمانی فر در خصوص فعالیت های خود تصریح كرد:  فعالیت های هنری خود در رشته  استریوگرافی (سه بعدی) را از سال 1367 آغاز كرده ام و كار فیلمبرداری و كارگردانی چند فیلم كوتاه سه بعدی  را از سال 1376 در انجمن سینمای جوانان تهران كلید زدم و با توجه به علاقه خاصی كه به هنر تصویرسازی سه بعدی داشتم، این رشته را به عنوان رشته اصلی كار خودم  قرار دادم و هم اكنون در همین رشته فعال هستم.

این كارگردان و متخصص سینمای سه بعدی ورود فن آوری ها و تجهیزات به روز صنعت فیلمسازی را از ضرورت های سینمای  كشور دانست و افزود:‌ این فن آوری ها  ظرفیت های جدیدی برای سینما ی كشور ایجاد می كنند.

وی با اشاره به اهمیت عكاسی در شكل دهی سینمای سه بعدی افزود:  به نظر من عكاسی سه بعدی پایه و اساس فیلمبرداری فیلم های سه بعدی محسوب می شود و رمز موفقیت در نشان دادن مفاهیم برای فیلمبردار و كارگردان فیلم سه بعدی در گرو مشاوره صحیح با عكاس و نقاش و گرافیست سه بعدی است و باید از تجربیات عكاسان سه بعدی استفاده و بهره لازم كسب شود.

قهرمانی فر كه دوره آموزش عكاسی خود را در انجمن سینمای جوانان ایران طی كرده بود و كارگردانی اولین فیلم های سه بعدی كوتاه  سینمای ایران را به تهیه كنندگی انجمن سینمای جوان در كارنامه خود دارد، افزود : اگر عكاسی سه بعدی را به چشم تفریحی نگاه نكنیم، هر عكس باید دارای معنی و مفهوم و همچنین  پیامی برای بیننده باشد تا با بیننده  ارتباط بیشتری برقرار كند .

فرامرز قهرمانی فر در خصوص آخرین پروژه كاری خود  اظهار  داشت: آخرین پروژه من، تولید عكس و فیلم سه بعدی برای نمایشگرهای سه بعدی بدون نیاز به عینك بود كه با موفقیت به پایان رسید و در حال حاضر مشغول نگارش مقاله آموزشی پیرامون این موضوع هستم.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید