مدیر جشنواره تعاون: نگاه عکاس، نگاهی گره گشا است

مدیر جشنواره تعاون: نگاه عکاس، نگاهی گره گشا است

مدیر جشنواره ادواری عکس و پوستر تعاون، با تبریک روز خبرنگار، از عکاسان خبرنگار به عنوان چشم آگاه و بینای جوامع رو به پیشرفت در ثبت و انتشار ارزش های اخلاقی گروهی و همچنین رفتارهای عام المنفعه یاد کرد.
به گزارش ” پایگاه عکس چیلیک ” به نقل از دبیرخانه جشنواره ادواری عکس و پوستر تعاون، دکتر حمدا.. رستمی ضمن تقدیر از زحمات عکاسان، از این قشر از جامعه هنرمندان به عنوان دوربین به دستان آگاهی یاد کرد که عناصر وقایع و رویدادها را چون واژه ها شناخته و دیده شده که با چنان آگاهی و اندیشه ای نسبت به ثبت شان اقدام می کنند که دستاورد نگاه این قشر را می توان در سنجش واقعی سطح دانش و آموزش و پیشرفت جامعه مستند و معتبر دانست.

مدیر جشنواره تعاون: نگاه عکاس، نگاهی گره گشا است

دکتر رستمی عکاسی را یکی از اعجاب های تئوری زمان برشمرد و یادآور شد: در روزگاری که مستند کردن ارزش های جوامع از جمله شاخص های علمی، پژوهشی آن جامعه به شمار می رود، عکاس تنها نیروی متخصص در سطح جاری اجتماع است که تمام دغدغه اش افزایش ارزش این سرمایه های تصویری است و می تواند زمانی را که از طبیعت از حال به گذشته تبدیل شده است را در تصویری برای نگاه مخاطب به موقعیت اکنون دعوت کند و در این بازنمایی، تمام روح و احساس و باور خویش را به نمایش بگذارد.

مدیرکل دفتر ترویج، آموزش و تحقیقات تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از شخصیت نافذ و موثر عکاسان در جامعه خبری و مستند و هنری به عنوان ارزش های انسانی یاد کرد و گفت: آنچه عکاسان هنرمند در برابر اندیشه و خلاقیت و رسالت هنری شان درک و ثبت می کنند تنها با گذر زمان است که در برابر دیگر چشم ها قرار می گیرد و این اعتبار تاریخی برای عمر کمتر از دویست سالۀ فن و هنر عکاسی در دنیا، ارزش کمی نیست.
ایشان نگاه عکاس را نگاهی گره گشا خواند و در خاتمه بار دیگر از عکاسان دعوت کرد تا با بررسی ابعاد کامل کلمه “تعاون” در جامعه، نسبت به بازنمایی و نمایش توانمندی کلید طلایی تعاون به عنوان یکی از ابزارهای راهگشا در کشور اقدام کنند.
رستمی در انتهای کلام، این نوید را به عکاسان داد که دبیرخانه جشنواره با مدیران اداره کل استان های کشور هماهنگی های لازم را در خصوص مراجعه، راهنمایی و پشتیبانی و پذیرش ایشان انجام داده تا این نگاه های آگاه بتوانند تولیدات تصویری خود را در جریان برگزاری جشنواره عکس و پوستر تعاون قرار دهند.

لازم به یادآوری است دور دوم جشنواره ادواری عکس و پوستر تعاون توسط رسانه های مشغول در عرصه عکس و عکاسی در کشور به محوریت ” پایگاه عکس چیلیک “(Chiilick.com) در حال برگزاری است و در دور نخست این جشنواره در بهار سال جاری تعداد 27 قطعه عکس از 24 عکاس توانست به مرحله نمایشگاه راه یابد.
مهلت شرکت در دور دوم این جشنواره تا 20 شهریور ماه تابستان جاری اعلام شده و دبیری این جشنواره بر عهده ی ” مهدی سروری ” و مسئولیت کارشناسی مفهومی آثار را ” محمد نیک عهد ” عهده دار است.

 

منبع خبر: پایگاه عکس چیلیک


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید