عکس های برگزیده مسابقه عکس خانه روستایی

عکس های برگزیده مسابقه عکس خانه روستایی

عصر روز پنجشنبه 30 دی ماه سال جاری دومین مسابقه عکس خانه روستایی با برگزاری آیین اختتامیه این دوره از مسابقه و معرفی عکاسان برگزیده به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، مشروح این مراسم(+) پس از ارسال از سوی دبیرخانه مسابقه در تارنمای چیلیک درج و سپس در مجاری شبکه اجتماعی منتشر شد و در نهایت توصیه و پیشنهادهایی را مبنی بر نمایش عکس های برگزیده به دنبال داشت.
در ادامه، این درخواست ها با « مهناز شفیعی » دبیر مسابقه مطرح شد و با همکاری ایشان، گام نهایی در مسیر جلب رضایت شرکت کنندگان و عکاسان برداشته شد.
پایگاه عکس چیلیک به پاس توجه دبیرخانه مسابقه به درخواست فعالین جامعه عکاسی مراتب قدردانی خود را از این همکاری اعلام داشته و این نوع رفتار را در راستای پاسداشت حریم اخلاق و احترام متقابل، به عنوان الگویی برای دیگر دبیران و مسابقه ها پاس می دارد.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

 

عکس های برگزیده بخش بافت کالبدی سازگار با محیط

عکس های برگزیده بخش رابطه فرهنگ و معماری روستایی

عکس های برگزیده بخش زندگی قدیم کالبد جدید

عکس های برگزیده بخش محور سوانح

عکس های برگزیده بخش مسکن معیشت محور

عکس های برگزیده بخش معماری مسکن روستایی

عکس شایسته تقدیر در بخش مقایسه ای

نظرات (2)

 • هلاکو

  |

  سلام ببخشید ما (هلاکو گردانی و سحر بهمنیاری )نزدیک 10 تا عکس ناب فرستادیم از روستاهای فارس با خانم بهمنیاری لطفا یک بازنگری بفرمایید داوری عکس ها بر چه اساسی بوده ؟ چرا این همه بی عدالتی شده در بخث سکونت قدیم و جدید ، در بحث معیشت ، فرهنگ و …. چرا این همه بی غدالتی صورت گرفته ؟؟؟؟چرا دلایل رد یا قبول عکس ها را اعلام نکردید ؟مگر بجز طبیعی و غیر مصنوع بودن عکس ها چیز دیگری ملاک بوده .ممنون

  پاسخ

 • جاوید خدمتی

  |

  با سلام
  در خصوص فراخوان و شیوه اجرای دومین جشنواره عکس خانه روستایی مطلبی را به عرض می رسانم که جای بسی تامل هم برای عکاسان و هم برگزارکنندگان دارد.
  جشنواره عکس روستایی با هزینه کرد چند صد میلیون تومان اعم از برگزاری جلسات شورای سیاست گذاری,عوامل اجرایی, تبلیغات و اعلام فراخوان, جلسات داوری, چاپ کتاب و آثار برگزیده, برگزاری نمایشگاه و اختتامیه و ….در سطح ملی برگزار می شود و همه اینها زمانی به نتیجه می رسد که عکاسان از آن استقبال کنند و حاصل زحمات چند ساله شان را در اختیار برگزارکننده قرار دهند.
  با آماری که دبیرخانه از تعداد عکاسان و عکسهای دریافت شده اعلام شد یقینا برگزارکننده به اهداف تعیین شده خود دست یافته است ولی آنچه در این بین ضرر کرده و به شکل شایسته تقدیر نشده خود عکاسان است که حقوق معنوی شان ضایع شده و به نوعی بی احترامی در حق شان صورت گرفته است.
  فروش کتاب عکش جشنواره به خود عکاسان این عکس ها نه تنها نوعی بی احترامی به عکاسان بلکه نوعی سواستفاده از این هنرمندان محسوب می شود تعیین حق التالیف نازل شصت هزار تومان نیز این تضییع را جبران نمی کند. متاسفانه برگزارکننده نگاه فرهنگی به جشنواره نداشته و فقط به قصد و نیت جمع آوری آثار هنرمندان عکاس برای آرشیو و اهداف مطالعاتی سازمان و فروش کتاب و درآمدزایی از زحمات چندین ساله عکاسان جشنواره را برگزار کرده است شایسته بود برگزار کننده حداقل یک جلد از کتاب را به برگزیدگان و راه یافته ها اهدا می کرد نه اینکه به خود عکاسان می فروخت.
  اگرچه این نکته در فراخوان هم قید نشده بود ولی جشنواره با این همه هزینه و چاپ حداقل هزار جلد کتاب عکس, نه تنها با اهدای حدود صد جلد کتاب به برگزیدگان ضرر نمی کرد بلکه زمینه مشارکت هر چه بیشتر در سال های آتی را هم تضمین می کرد.
  این یک عرف شناخته شده است در بین برگزارکنندگان جشنواره های ملی و معتبر کشور که کتاب عکس جشنواره جزوی از حقوق عکاس است و برای عکاس باید فاقد قیمت باشد. بعنوان نمونه لازم به یادآوری است که جشنواره ملی ” خانه دوست” هر ساله پس از برگزاری, کتاب عکس را نه تنها به برگزیدگان, بلکه به احترام مشارکت عکاسان,به آدرس تک تک شرکت کنندگان اعم از برگزیده و راه نیافته ارسال می کند.
  جشنواره عکس روستا در این زمینه و شکل برگزاری دچار نقصان شدید است.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید