1. خانه
  2. اخبار
  3. از میان رسانه ها
  4. معرفی نگاه‌های برتر عکاسان « چیلیک » از غار کرفتو
معرفی نگاه‌های برتر عکاسان « چیلیک » از غار کرفتو

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران ، ایسنا –

1440744474048_6.jpg

عکاسان « پایگاه عکس چیلیک » پس از مشاهده، ارزیابی و گفت‌وگو درباره‌ی آثار تولید شده در کارگاه عکاسی از غار کرفتو، نگاه‌های برتر این سفر را انتخاب و معرفی کردند.

به گزارش ایسنا، در این نشست که با حضور عکاسان و علاقه‌مندان به مباحث نظری برگزار شد، ضمن نمایش بیش از ۳۰۰ قطعه عکس منتخب ارسالی عکاسان، پس از بحث و بررسی‌های فنی و تحلیل زیرساخت‌های معنایی و مفهومی آثار، در نهایت نگاه‌های برتر عکاسان انتخاب و معرفی شدند.

غار کرفتو به عنوان غاری دارای بخش‌های زنده برای حیات وحش با جنسیتی آهکی مربوط به دوران سوم زمین‌شناسی و از جمله آثار با قدمت و باستانی است که نقش و نگاره‌هایی چون انسان، حیوان و گیاه از دوران کهن تاریخی را با خود دارد. این غار در دوران مختلف تاریخی دارای کارکردهای گوناگون بوده و با وجود طبقاتی بودن درونی راهروها، دارای نما و چشم‌اندازی فوق‌العاده است. کتیبه یونانی بر سردر یکی از ورودی‌های طبقه سوم نشانه‌ای معتبر از ارزش تاریخی این غار است.

مهدی سروری – سرپرست کارگاه‌های آموزش و تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک – در این نشست یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این قبیل نشست‌ها را تقویت بنیه نظری عکاسان و اشتراک‌گذاری دانش جوانان عکاس دانست و گفت: زمینه‌سازی برای حضور، ثبت و نمایش آثار عکاسان در حوزه عکاسی مستند و معماری، برگرفته از عشق به ایران اسلامی و سعی در این مسیر همچون جهادی هنری در راستای ایران‌شناسی است.

در پایان این جلسه بنا بر رأی حاضران و نظرات کارشناسی عنوان «نگاه‌های برتر در غار کرفتو» به این عکاسان اختصاص یافت: فاطمه ندیمی، فاطمه شیخعلی میرالی، سید ایمان میری، سمانه میلانلو، مهری راستقدم، سیدصادق موسوی، فاطمه سادات حجازی، رضا بهادری، لادن شجاع، محمدرضا رحیمی و نیلوفر زارعی.

علی هژبری – سرپرست دفتر میراث فرهنگی و گردشگری منطقه – چندی است سعی دارد تا با معرفی این غار به عنوان یک اثر ملی و باستانی، هویتی دوباره به این اثر فاخر تاریخی در اذهان ایجاد کند.

این غار در حاشیه شهرستان دیواندره و سقز و در استان کردستان واقع شده است که در یکی از کارگاه‌های آموزشی به عنوان تور عکاسی هدف موضوعی رسانه پایگاه عکس «چیلیک» قرار گرفت.

انتهای پیام

پیشین
جزئیات جدید از مزایده کلکسیون عکس ها و اسناد بیتل ها
پسین
دیدگاه یک عکاس درباره راه‌اندازی موزه عکس دفاع مقدس

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست