1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. مهدی منعم: عکس ، تلنگری به قدر توان بر اذهان بیدار است
مهدی منعم: عکس ، تلنگری به قدر توان بر اذهان بیدار است

مهدی منعم در حوزه هنری مازندران« مهدی منعم » در نشست کارگاه تخصصی « وقایع نگاری و تاریخ نگاری در عکاسی مستند » با عکاسان و علاقه مندان ساروی در محل حوزه هنری استان مازندران به گفت و گو پرداخت.
مهدی منعم در حوزه هنری مازندران به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری مازندران ، عصر روز پنجشنبه ۶ اسفندماه جاری ، با دعوت مهدی معصومی گرجی ، مسول خانه عکاسان این مرکز ، مهدی منعم پیشکسوت عرصه عکاسی (خبری ، مستند اجتماعی و پرتره محیطی) در سالن اجتماعات این مرکز حضور یافت تا پیرامون سالها تجربه کار و فعالیت در عرصه عکاسی مستند برای حاضرین و مشتاقین به بیان تجربه بپردازد.

دراین نشست که با حضور مشتاق ده ها تن از عکاسان و دانشجویان و هنرجویان رشته عکاسی استان مازندران و نیز علاقمندان به عکاسی مستند اجتماعی برگزار شد، مهدی منعم ضمن تشریح جایگاه واقعه نگاری و عکاسی مستند در ایران و جهان و اهمیت این شیوه عکاسی به بررسی زوایای مهم و کمتر توجه شده آن پرداخت .

لازم به ذکر است، وی ضمن تاکید بر رعایت اخلاق در عکاسی ، داشتن بیانی شیوا در ارتباط با سوژه های انسانی را خاطر نشان کرد و گفت: عکاس باید مورد اعتماد انسانها باشد تا عکسهایش نیز، خود گویا بوده و زبانی جهانی داشته باشند.

مهدی منعم در حوزه هنری مازندرانمهدی منعم در حوزه هنری مازندران همچنین در ادامه با نمایش برخی از عکس های جنگ و پرتره های محیطی خود ، از تجربیاتش در عکاسی و وقایع نگاری ، مطالبی را عنوان نموده و گفت: عکس خوب ، هم می تواند روی تفکر عکاس تاثیر بگذارد و مایه ی تعالی و ترقی وی شود و هم در طرز نگاه مردم جامعه و گاه حتی روی خود سوژه (با تاثیرات خوبش) و در یک جمله عکس خوب ، تلنگری به قدر توان بر اذهان بیدار می باشد.

مهدی منعم (متولد اسفندماه سال ۱۳۳۹ شهرستان رشت) عکاسی را با علائق شخصی آموخته و از اوایل دهه شصت به شکل حرفه ای به عکاسی پرداخته است. منعم ظرف سالهای اخیر با ارایه دو جلد از کتاب « قربانیان جنگ » به نمایش عکس هایی از قربانیان سلاح ها و جنگ افزارهای باقی مانده از سالهای جنگ میان دو کشور عراق و ایران پرداخته است.

 

همچنین در پایان کارگاه تخصصی وقایع نگاری و تاریخ نگاری در عکاسی مستند، پس از پاسخگویی مهدی منعم به پرسش های برخی از عکاسان و حاضرین در زمینه های عکاسی و کار در عرصه مستندنگاری ، از طرف سینا دلشادی ، ریاست حوزه هنری مازندران به پاس حضور در این نشست، از وی با اهدا لوح و هدیه ای تقدیر کرد.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
نمایشگاه « جشنواره عکس تعاون » به اراک رسید
پسین
دومین نشست « آشنایی با عکاسان پیشگام » برگزار می شود

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست