موفقیت عکاسان ایرانی در جشنواره بین المللی بشریت

عکاسان ایرانی در رای و نظر هیات داوران جشنواره بین المللی بشریت موفق به کسب لوح و مئال و رتبه های برتر شدند.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک در نهمین دوره رقابت بین‌المللی جشنواره بشریت که در آن نزدیک به 19000 مجموعه عکس از 155 کشور شرکت کرده بودند ، تعداد 600 مجموعه عکس در دور نخست داوری به بخش بعدی راه یافت .
photo_2015-09-27_16-43-25
ارزیابی و بررسی مجموعه عکس های راه یافته به دور دوم و مرحله نهایی چنان پیش رفت که توانست کاندیداهای دریافت جایزه جشنواره بشریت را تعیین و مشخص کند که در نهایت در میان عکاسان شرکت کننده و همچنین عکاسان ایرانی احسان کمالی عکاس جوان استان خراسان شمالی موفق به کسب جایزه ویژه هیات داوران جشنواره بشریت شد.

در بخش جایزه بزرگ عکاسی مستند جشنواره بشریت عادل پازیار متولد مهرماه سال 1363 دانش آموخته کارشناسی عکاسی و خبرنگاری از دانشکده خبر دیگر عکاس ایرانی با مجموعه عکس عاشورا در ایران و محمد گلچین کوهی با مجموعه عکس مدارس کوهستانی ایران جزو کاندیدای های دریافت جایزه بزرگ شدند و  تندیس بخش مستند جشنواره را دریافت کردند ؛ الیسون جناس از برزیل ، تینو سوریانو از اسپانیا ، خلید ریحان از بنگلادش ، آرنولد سیمانجوک از اندونزی ، ماکزیم دونیوک از اوکراین و طیب چایدار از اندوزی شش جایزه بزرگ جشنواره و تندیس جایزه بزرگ را از آن خود کردند .
photo_2015-09-27_16-44-47

احسان کمالی متولد فروردین ماه سال 1366 دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته مدیریت آی تی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان عکاس ایرانی جزو منتخبین در بخش “نامزد ها” با مجموعه عکس ” تلاشی برای حفظ هویت ” بود که توانست علاوه بر تندیس منتخبین این بخش ، جایزه ویژه هیات داوران ، لوح ، تندیس جایزه ویژه هیات داوران جشنواره و مبلغ 500 دلار را کسب کند .
دیوید رنجر از اسپانیا ، سوجان سرکار از کشور هند و سرجیو استرو تلو نیز دیگر عکاسانی بودند که در این بخش موفق به کسب جایزه ویژه هیات داوران شدند.

آزاد امین رشتی نیز با مجموعه عکس ” دستکاری طبیعت ” و محمد گلچین کوهی متولد فروردین ماه سال 1354 دانش آموخته مقطع کارشناسی رشته جنگل داری از دانشگاه گیلان از جمله عکاسان ایرانی از استان گیلان با مجموعه های پرتره دانش آموزان و زندگی عشایر تالش در برف ، جزو منتخبین بخش “نمایش” و تندیس بخش نمایش جشنواره را دریافت کردند.
photo_2015-09-27_16-44-54
مراسم اهدای جوایز و گشایش نمایشگاه عکس‌های برگزیدهٔ این دوسالانهٔ بین‌المللی عکس مستند ، هفته گذشته ، توسط انجمن عکاسان فولکلور چین و با حمایت سازمان یونسکو با حضور برخی از مسئولین و نمایندگان یونسکو و برخی مقامات چین در شهر  تاریخی شانگری لا در استان یوتان این کشور برگزار شد.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید