نشست آموزشی « تغییر اقلیم و عکاسی » برگزار می شود

نشست آموزشی « تغییر اقلیم و عکاسی » برگزار می شود

نشست آموزشی « تغییر اقلیم و عکاسی » با هدف شناخت موضوع و پرداخت به آن ویژه عکاسان علاقمند به موضوع طبیعت و محیط زیست برگزار می شود.
در این کارگاه آموزشی که توسط یکی از کارشناسان انجمن انرژی های تجدیدپذیر ایران و در دو بخش مقدماتی و تکمیلی برگزار می شود، تعریفی جامع از یک رویداد طبیعی ارایه خواهد شد و در ادامه با وجود عوامل تاثیرپذیر این گزینه به عنوان یک دانش قدرت افزا، سعی خواهد شد که مخاطبین با روش های شناخت، ثبت و ارایه با تغییرات اقلیمی آشنا شوند.
وقوع انقلاب صنعتی موجب تغییرات گستردهای در سبک زندگی انسانها شده است و با افزایش جمعیت و فعالیت های صنعتی بشر و نیازشان به انرژی، مصرف سوخت های فسیلی و در نتیجه تولید گازهای گلخانه ای و تجمع آن در جو کره زمین، وسعت چشمگیری پیدا کرده است.
از جمله عوامل موثر در بحث « تغییر اقلیم » افزایش جمعیت انسانها و نیازهای اولیه بشر همچون: تامین معاش و مسکن است که موجب تخریب جنگلها و از بین رفتن درختان جنگلی و تولید حجم عظیمی از زباله در کره خاکی شده است.
تمامی این فعالیتها و اقدام های غیراصولی و گاه ناگزیر، منجر به تغییر وضعیت آب و هوایی(اقلیم) کره زمین شده است. تغییر این وضعیت در طولانی مدت می تواند مردم را با مشکلاتی مواجه کند که هنرمندان و خبرنگاران و عکاسان به عنوان پیش قراولان جامعه می توانند ضمن برخورداری از تخصص شان از این دانش نیز برخوردار شده و در حوزه کاری شان به عنوان یک فعال محیط زیستی اقدامی موثر و نافذ داشته باشند.
تغییر اقلیم به همین علت، تصمیم سازان زیست محیطی در سراسر جهان به دنبال تشریح و تسریع درک مناسبی از وضعیت اقلیم جهان و چگونگی بر هم کنش و تاثیر سیاستها و رفتارهای خود بر روی آن می باشند.
گرمایش زمین و تغییر اقلیم آن باعث بالا آمدن سطح آب دریاها، کاهش منابع آب شیرین، وقوع طوفان های شدید، گردباد و سیل، خشکسالی و بیابان زایی، افزایش آلودگی هوا و گسترش برخی از بیماریها شده است که با شناخت و اقدام شاید بتوان بر سرعت فراگیری ان و چه بسا در کاهش و درک نیازهای طبیعی اقلیم زمین تاثیرگذار بود.
برخی سرفصل های مورد طرح در کارگاه آموزشی « تغییر اقلیم و عکاسی » به این ترتیب می باشد:
* اقلیم چیست؟ و تغییر اقلیم به چه معناست؟
* رابطه میان تغییر اقلیم و رسالت عکاس؟
* عوامل موثر در تغییر اقلیم ؟
* سیستم نگهداری زباله های صنعتی
* جنگلکاری و تخریب جنگل ها
* گسترش مناطق اسکان
* ضریب تخریب توسعه
* عوامل بازدارنده در تغییر اقلیم ؟
* تاثیرات تغییر اقلیم در نوع زندگی ؟
* چگونه هنر عکاسی می تواند معرفی مناسب برای تغییر اقلیم باشد؟
* چه گزینه هایی مشمول تعریف تغییر اقلیم نیست ؟
* تصویرشناسی تغییر اقلیم ؟
* باور به جنگی اکولوژیک با نام « تغییر اقلیم »؟
این کارگاه عصر روز پنجشنبه 7 مرداد ماه توسط یکی از کارشناسان انجمن انرژی های تجدیدپذیر ایران در سالن آموزش پایگاه عکس چیلیک برگزار خواهد شد.
ظرفیت شرکت در این کارگاه محدود بوده و هزینه شرکت در این کارگاه 45هزار تومان خواهد بود.
لازم به یادآوری است برای متقاضیان حضور در این کارگاه تخفیف هایی از 10 تا 50% ویژه واجدین شرایط برای دانشجویان و دانش آموختگان رشته عکاسی، همسفران با تورهای عکاسی چیلیک، خبرنگاران، عکاسانی که از سوی انجمن ها و کانون های تخصصی عکاسی معرفی شده باشند لحاظ شده است.

علاقه مندان و متقاضیان می توانند جهت طرح هرگونه پرسش و دریافت اطلاعات تکمیلی با شماره های: 88348824 و همراه 09122797717 تماس داشته و برای ثبت نام از طریق فرم زیر اقدام نمایند.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

 


شماره حساب برای واریز هزینه شرکت در این کارگاه:


بانک ملی – شماره حساب : 0200246497004 ، به نام مهدی سروری
بانک ملی- شماره کارت : 4454 – 2180 – 9972 – 6037 ، به نام مهدی سروری


نام *
نام خانوادگی *
شماره تماس *
شماره همراه *
جنیست *
تاریخ تولد*
/ /


نشانی پست الکترونیک *

شماره فیش بانکی *
مبلغ واریزی *
تاریخ واریز *
/ /نظرات و پیشنهادات

 

نظرات (2)

 • ایمان میری

  |

  ضمن عرض سلام و آرزوی استمرار این مسیر سبز، مطلع باشید با توجه به موجود بودن امکانات و تجهیزات تصویری مستدعی است محتوای جلسه و بحث های پیرامونی را در قالب یک دوره آموزشی به تصویر بکشید تا تاثیر و تامین این کارگاه یک روزه به اهالی حاضر و شرکت کنندگان محصور نگردیده و سایر علاقه مندان نت نشین نیز بتوانند از این کارگاه در ازای مبلغی بصورت فایل ویدیویی استفاده نمایند. علی هذه مستحضر هستید که علاقه مندان سر شلوغ تهران نشین (اعم از حقیر) جزو بسیار کوچکی از جامعه ملی ما هستند که جامعه بزرگتر بدلایل هزارگانه ممکن است امکان عزیمت از راههای دور و نزدیک و حضور را نداشته باشند.
  مستدام باشید.

  پاسخ

 • مریم خداوردی

  |

  چقدر اینگونه نشست ها به نگاه و وسعت دید عکاسی ما کمک میکند. از برگزاری این نشست سپاسگزارم.
  بنده ثبت نام خود را برای حضور در نشست انجام دادم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید