نشست «عکاسی و چالش‌های آن در جهان معاصر» در موزه عکسخانه شهر

نشست عکاسی با موضوع «عکاسی خبری، مستند و چالش‌های آن در جهان معاصر» در موزه عکسخانه شهر برگزار می شود.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، نشست «عکاسی خبری، مستند و چالش‌های آن در جهان معاصر» روز چهارشنبه 12 آبان ماه جاری در محل موزه عکسخانه شهر با حضور دو نفر از استادان رشته عکاسی برگزار خواهد شد.

عباسی و فرنود در موزه عکسخانه شهردر این نشست اسماعیل عباسی درباره عکاسی خبری و مستند صحبت خواهند کرد و پس از ایشان محمد فرنود درباره‌ي چالش‌های عکاسی مستند و خبری در جهان معاصر سخن خواهند گفت. این نشست به صورت پرسش و پاسخ حاضران با این دو استاد برجسته‌ی عکاسی ادامه پیدا خواهد کرد.

اسماعیل عباسی متولد 1326 تبریز است. وی، عکاس، مترجم، نویسنده، مدرس دانشگاه و داور عکس  در مسابقه‌ها و جشنواره‌های بسیاری بوده است. استاد عباسی کتاب‌های بسیاری تالیف و ترجمه کرده‌اند که می‌توان به تعدادی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره کرد: فتوژورنالسیم جلد 1 و 2، چگونه عکس ببینیم 1 و 2، کار با دوربین عکاسی 1 و 2 و بسیاری آثار دیگر. ایشان در دهه‌های 70 و 80 نیز در نمایشگاه‌های گروهی و انفرادی عکس شرکت فعال داشته‌اند.

محمد فرنود متولد 1337 سمنان است. او را یکی از برجسته‌ترین عکاسان خبری و مستند ایران می‌شناسند. استاد فرنود از سال 1354 عکاسی خبری را با روزنامه کیهان آغاز کرد. فرنود به نقاط مختلف جهان سفر کرده و عکس‌های متفاوتی از کشورهای آسیایی و اروپایی و آفریقایی گرفته است. ایشان در سال 1982 جایزه ورد پرس فوتو را به خاطر عکس‌های جنگ خود دریافت کرد. پس از آن نیز در کنار همکاری با کیهان با آژانس خبری سیپا در فرانسه همکاری نزدیک خود را آغاز کرد. او در دهه نود نیز به خاطر عکس‌هایش از زلزله‌ي منجیل و رودبار موفق به کسب جایزه ورد پرس فوتو شد. هم اکنون نیز محمد فرنود به عکاسی و همکاری با آژانس‌ها و مجلات معتبر جهان ادامه می‌دهد.

این نشست چهارشنبه ۱۲ آبان ماه  ساعت 16:30 در موزه عکسحانه شهر به نشانی: تهران، میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، بوستان بهار شیراز برگزار خواهد شد.
حضور در این نشست عکاسی و شرکت در این گفت وگوی عکاسانه برای عموم علاقمندان رایگان است.
علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اخبار تکمیلی نشست  با شماره تلفن 88848993 تماس بگیرند.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید