نمايشگاه عكس‎ « نيكی كريمی » در باغ نگارستان

نمایشگاه عکس « نيكي كريمي » هنرمند نام آشنای سینمای ایران با عنوان « گل مردگی » در باغ نگارستان عصر جمعه 27 بهمن ماه جاری افتتاح می‌شود.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک سومين نمایشگاه عکس های نيكي كريمي كارگردان، بازیگر و تهيه كننده سینمای ایران در گالري اعتماد باغ نگارستان گشایش می یابد.
نيكي كريمى پيش از اين دو عنوان نمایشگاه عکس از آثار عکاسی خود را به نمایش گذاشته بود . نمایشگاه عکس « افق ها » در گالري گلستان در سال 1388 و نمایشگاه دوم در گالري كورت يارد کشور امارات به نمايش گذاشته شد. بنابر اظهار منابع کارشناس نیکی کریمی تا به امروز سبک‌های گوناگونی از عکاسی را در نگاه خود مورد کندوکاو و تجربه قرار داده است ولی گرایش به گونه عکاسی طبیعت در نگاه ایشان فراگیرتر دیده شده است.
نخستین نمایشگاه عکس هاي این بانو دستاورد سفری بوده که از شهرهای کاشان و اصفهان شروع شده و تا منطقه لرستان و بعد هم به طرف بندر انزلی و رشت تا خطّۀ لاهیجان و ماسوله ادامه داشت.
طبیعت هایی بدون انسان، افق های گسترده و تپه ماهورهای چشم نواز. عکس های نمایشگاه « افق ها » چشم اندازهایی از طبیعت و مناظر ایران را نشان می داد که چندی پس از گالری گلستان در ایران، در سال 1389 در گالری کورت یارد امارات به نمایش گذاشته شد.

نیکی کریمی متولد آبان ماه سال 1350 است و تاکنون در حوزه های بازیگری، تهیه کنندگی، کارگردانی، مترجمی و عکاسی فعالیت هایی داشته و سوابقی از خود برجای گذاشته است.‎

به گفته او، عكاسي مجموعه « گل مردگی » در سال 1394 شروع شده و برای او فراز و نشیب بسياري داشته تا به تصویر نهایی برسد: « این اولین بار بود که از طبیعت و خیابان و دوربین روی دست به استودیو می رفتم و صحنه ها را می چیدم. احساس یک فیلمساز/نقاش را داشتم که باید قابی ابدی از تصویرش می ساخت. مردن و به استعاره از آن، پژمردن جهانم را به هم زده بود چرا که مرشد همیشگی ام را از دست داده بودم و درگیر ذهنی به تصویر کشیدن این فقدان بودم. همزمان اخبار نابسامانی های خاورمیانه من را بیشتر به مفهوم نیستی و فقدان درگیر می کرد. احساس تک افتادگی و تنهایی در جهانی بی نور و بی امنیت. همه این ها من را رساند به “گلمردگی”. »

نمايشگاه عکس گلمردگی روز جمعه ٢٧ بهمن ماه در گالری اعتماد باغ نگارستان گشایش یافته و سایر علاقمندان می توانند تا پایان روز ١٥ اسفند ماه از ساعت ١١ تا ٢٠ از این نمایشگاه و عکس های ارایه شده در ان دیدن کنند.
گالري دوشنبه ها تعطيل است.

گالري اعتماد در تهران، ميدان بهارستان ، خيابان دانشسرا، باغ نگارستان واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید