نمایشگاه « حس خاکستری » در نگارخانه شفق

نمایشگاهی از آثار عکاسی دو تن از بانوان عکاس کشور با نگاهی مستند در قالب دو مجموعه ی مستقل با عنوان ” حس خاکستری “ از روز پنجشنبه 9 مردادماه سال جاری در نگارخانه شفق گشایش می یابد.

به گزارش ” پایگاه عکس چیلیک ” (Chiilick.com) در این نمایشگاه ” فاطمه(رامش) حسینی لاهیجی و منا عبدا..پور عراقی با ارایه 26 قطعه عکس رنگی و سیاه سفید در اندازه 50 در 70 سانتیمتر منتخب از مجموعه تجربه های موفق عکاسی شان این نمایشگاه را برگزار می کنند.

لاهیجی متولد شهریور ماه سال 1343 و دانش آموخته کارشناسی ادبیات فارسی است که تجربه بیش از یک دهه عکاسی از مناظر و طبیعت کشور را دارد. همچنین عبدا..پور متولد تیرماه سال1361 و دانش آموخته گی کارشناسی ارتباط تصویری و تجربه هایی در این زمینه از سال 1391 به شکل جدی به عکاسی مستند و مفهومی پرداخته است.

در بخشی از قاب ابتدای مجموعه عکس های منا عبدالله پور آمده است:
در دنیای زیبای خداوندگار خویش
به جشن زندگی مهمانم
اما ناگاه ناقوس جدایی به صدا در می آید
و مرا به سوی حقیقت روانه میکند
شور عجیبی مرا فرا گرفته…
و اینک در تمام این زیباییها سادگی را دیدم
نه!!!!! نمیتوانم بگویم زیبا نیست
آه، اگر روزی نگاه تو مونس چشمان من باشد (عنوان یکی از عکسها)
به سوی زیبایی تو خواهم دوید و حست را در آغوش می گیرم…
آنچه را که دیگران زشتی می خوانند و من آن را به فال نیک گرفتم
و نامش را حس خاکستری نهادم…

فاطمه(رامش) حسینی لاهیجی هم در بخشی از متن قاب ابتدای مجموعه عکس های خود آورده است:
خاطرات دوران کودکی.
همبازیهای ام. معلم مدرسه. چغاله بادام وگوجه سبز. دفتر نقاشی. سبزی پلوی شب عید. بابای مدرسه و… مانند پرستویی سبکبال در آسمان روشن خیالم جان می گیرد و پر می کشد.
به یاری نیروی پر قدرت عشق…

امیدوارم من نیز بتوانم چونان هدهد خوش خبر، بر آسمان خیال شما جولان دهم و عطر گل نرگس و یاس را به مشام ساکنان سرزمین عشق برسانم.

نمایشگاه عکس ” حس خاکستری ” ساعت 17 روز پنجشنبه 9 مردادماه گشایش یافته و علاقه مندان می توانند همه روزه تا پایان روز پنجشنبه 16 مردادماه به جز روزهای تعطیل از ساعت 10 تا 19 از عکس های ارایه شده در این نمایشگاه دیدن کنند.
نگارخانه شفق در تهران، خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی(یوسف آباد)، خیابان بیست ویکم، بوستان شفق، فرهنگسرای شفق واقع شده است.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید