نمایشگاه گروهی «رویارویی1» همزمان در سه نگارخانه

نمایشگاه و رویداد گروهی عکس «رویارویی۱» عصر روز جمعه 14 اردی بهشت ماه جاری همزمان با گالری هپتا در دو گالری نات و تم برگزار می‌ شود.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، در این مجموعه نمایشگاهی که با هنربانی «رهام شیراز» شکل گرفته، همزمان سه عنوان گالری پذیرای آثار صاحبان اثر هستند.
«رویارویی ۱» مجموعه‌ای است از عکس‌های هفت هنرمند که در آن‌ها شهر «تهران» به‌سان محلی برای تجربه‌ متفاوت عکاسان در نظر گرفته شده است. در «رویارویی» هر يك از هنرمندان مشغول كار بر پروژه شخصى خود بوده اند و در نهایت در تعامل با كيوريتور مجموعه آثار نهایی از لحاظ بصرى، فرمى و مفهومی با محوریت شهر «تهران» به یک‌دگر متصل شده اند.
این رویداد علاوه بر گالری هپتا هم‌زمان در دو گالری «نات» و «تم» نیز به نمایش درمی‌آید.
رهام شیراز هنربان نمایشگاه «رویارویی» درباره این نمایشگاه درقاب نخست این نمایشگاه عکس می‌گوید:
نقطه اشتراک در «رویارویی» تعاملی است میان عمل عکاسانه‌ هنرمندان و کیوریتور، برای بازنگری و گسترش امکانات تصویری شهر تهران و مفاهیم رایج در آن؛ گویی امکانی فراهم شده است تا لایه محتمل تازه‌ای به واسطه‌ تعامل زیبا-حسیک عکاس و کیوریتور به روی نقش روزمره‌ تهران کشیده شود. لایه‌ای که با نفوذ به جنبه‌های مختلف شهری، از مناظر داخل شهر تا حاشیه شهر و از فضاهای داخلی تا خارجی، اقدام به بازتعریف و گسترش تعاملات .محتمل شهری می‌کند
«امیر علیمی» یکی از هنرمندان این نمایشگاه است که با مجموعه «کوری» در این نمایشگاه شرکت کرده است. در مواجهه با مجموعه «کوری» در نظرِ اول، تصاوير دیستوپیایی شهری، بیننده را بر این باور می‌رساند که این تصاویر، فضاهای داخل شهر تهران نیست؛ اما این عکس‌ها به تمامی در داخل شهر گرفته شده اند. به گفته «امیر علیمی» استفاده از نوردهی بالا در عکس‌ها و حذف برخى از اِلمان‌های شهر از مواردی بوده که او برای بهتر رساندن ایده خود از آن‌ها بهره برده است. در این مجموعه او می‌کوشد با خلق منظری شخصی و با عبور از هر دو مفهوم «اتوپیا» و «دیستوپیا»، به نوعی «هتروتوپیای تهران» دست یابد؛ آن «مکانِ دیگری» که بیننده با دیدن آن در جست‌وجوی لایه‌های بیشتری از تصویر برآید. به گفته هنرمند عکاسی این مجموعه که نه فریم از آن با چاپ بر روی لایت‌باکس در هپتا به نمایش گذاشته می‌شود، حدود دو سال و نیم زمان برده است.

مجموعه نمایشگاهی «رویارویی» ساعت 16 عصر روز جمعه 14 اردی بهشت ماه جاری گشایش یافته و تا ساعت 20 ادامه خواهد داشت. سایر علاقمندان می توانند همه روزه در طی روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 11 تا 20 و جمعه ها از ساعت 16 تا 20 برای دیدن آثار به گالری های نام برده شده مراجعه کنند.
این نمایشگاه تا پایان روز 26 اردی بهشت ماه دایر می باشد.
گالری هپتا در خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، روبه‌روی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر، شماره‌ سه واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید