نمایشگاه « زیبایی های ایران » در کشور صربستان

نمایشگاهی از آثار دو عکاس جوان در نگارخانه پروگرس در خیابان کنز میخائیلو در بلگراد پایتخت کشور صربستان در حال برگزاری است.
به گزارش ” پایگاه عکس چیلیک ” (Chiilick) در این نمایشگاه احمد نشان و مریم آل مومن دهکردی 50 قطعه عکس رنگی با موضوع زیبایی های کشور ایران را به نمایش گذاشته اند.
در مجموعه عکس های ارایه شده این نمایشگاه مناظری از طبیعت چهار فصل ایران، نماهایی از عمارت های باستانی ایران همچون تخت جمشید و پاسارگاد و معماری هایی سنتی همچون: میدان نقش جهان اصفهان و چغازنبیل خوزستان و نماهایی از جاذبه های گردشگری تهران به نمایش گذاشته شده است.

مخاطب این نمایشگاه در بخشی از آثار ارایه شده نیز شاهد زندگی عشایر شهرکرد خواهد بود.

احمد نشان متولد شهریورماه سال 1366 و مریم آل مومن دهکردی متولد فروردین ماه سال 1364 می باشند.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه مجید فهیم پور سفیر، محمود شالویی رایزن فرهنگی، کارکنان تمامی نهادهای ایرانی، ایرانیان مقیم و جمع کثیری از علاقمندان به هنر و فرهنگ، شخصیت‌های فرهنگی و دانشگاهی و فارسی آموزان مرکز فرهنگی کشورمان در بلگراد حضور داشتند.

دیدارکنندگان صرب از این نمایشگاه در ضمن دیدار از عکس ها، درباره مکان و موقعیت و همچنین شرایط محیطی موضوع های مستند عکاسی شده با عکاسان حاضر در نمایشگاه به طرح پرسش و گفت وگو پرداختند.
این نمایشگاه زیبا و با شکوه که با همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد و همکاری سفارت کشورمان در صربستان و نیز مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل همکاری‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و همچنین حوزه هنری استان چهار محال و بختیاری برگزارشده است تا 5 فروردین میزبان بازدیدکنندگان علاقه مند خواهد بود.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید