نمایشگاه عکس‌های « شصت سال با پرویز مشکاتیان » آغاز شد

نمایشگاه عکس‌های « شصت سال با پرویز مشکاتیان » آغاز شد

نمایشگاه عکس شصت سال با پرویز مشکاتیان
منبع: خبرگزاری مهر –

نمایشگاه عکس «شصت سال با پرویز مشکاتیان» جمعه ششم شهریور ماه با حضور معاون هنری وزیر ارشاد و تعدادی از هنرمندان فعال عرصه موسیقی در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه عکس های دوره های مختلف زندگی شخصی و هنری زنده یاد پرویز مشکاتیان با هنرمندی سامان اقوامی، ساتیار امامی، مهردادامینی، گلناز بهشتی، محمد خداداداش، محمد دولو، محسن کثیرالسفر، مریم محمدی و رضا معطریان در معرض دید عموم قرار گرفت.

نمایشگاه عکس شصت سال با پرویز مشکاتیان

علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی بعد از بازدید از این نمایشگاه عکاسی توضیح داد: به طور حتم پرویز مشکاتیان هنرمندی تاثیرگذار و صاحب نظر در موسیقی ایرانی است ضمن اینکه باید این این نکته را در نظر بگیریم هر فعالیتی که در مسیر معرفی یاد و آثار این هنرمند برجسته صورت پذیرد قابل احترام و ارزشمند است. پرویز مشکاتیان در طول عمر هنری خود تاثیرات بسیار عمیق و راهگشایی را در موسیقی اعمال کرد که در این نمایشگاه بازتاب آثار او را می توان به خوبی مشاهده کرد. از این دست اتفاقات برای هنرمندان بزرگ موسیقی ما باید بیشتر روی دهد چرا که یادآوری تلاش و زحمات این بزرگان می تواند توجه مردم را به هنرمندان سرزمینشان جلب کند.

نمایشگاه عکس شصت سال با پرویز مشکاتیان

وی گفت: یکی از کار هایی که در سیاست های معاونت هنری تدوین شده، معرفی آثار و همچنین معرفی مشاهیر هنری ایران در ابعاد مختلف است. از این رو به زودی شاهد برگزاری نمایشگاه هایی از این دست خواهیم بود. امیدوارم فضایی ایجاد شود که  مجموعه نیاوران به صورت مداوم نسبت به معرفی شخصیت های فرهنگ و هنری ایران کارهای خوبی را به انجام برساند.

نمایشگاه عکس شصت سال با پرویز مشکاتیان

همایون شجریان، بهداد بابایی، علی رستمیان، علی بوستان، کوروش بابایی، کوروش متین، کتایون ریاحی، محمد علی نجفی، چکامه چمن ماه، احمد وثوق احمدی، عطا امیدوار، رامین صدیقی، مسعود جاهد، محمد سلمانی، مزدا انصاری، مهران مهرنیا هانا کامکار و رضا مهدوی از دیگر چهره های هنری حاضر در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه بودند.

هفته بزرگداشت زنده یاد پرویز مشکاتیان  از ششم تا سیزدهم شهریور ماه همزمان با شصتمین سال تولد و ششمین سال درگذشت استاد موسیقى ایران در فرهنگسراى نیاوران در حال برگزاری است.

نمایشگاه عکس شصت سال با پرویز مشکاتیان

 علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه  می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۹و جمعه ها ۱۴ تا ۱۹ به نشانی خیابان پاسداران روبه روی پارک نیاوران فرهنگسرای نیاوران  مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید