1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. نمایشگاه عکس «کارگران نفت» در اراک
نمایشگاه عکس «کارگران نفت» در اراک

نمایشگاه انفرادی از آثار عکاسی امیر قادری با عنوان « کارگران نفت » روز یکشنبه ۲۸ خرداد ماه جاری در نگارخانه آئینه اراک گشایش می یابد.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه که پنجمین نمایشگاه انفرادی عکس امیر قادری به شمار می رود، تعداد ۲۵ قطعه عکس در قالب ۶ مجموعه عکس در اندازه های: ۳۰ در ۴۵ سانتیمتر و ۵۰ در ۷۰ سانتیمتر با موضوع های مرتبط با کارگران شرکت ملی نفت ومحیط کار ایشان به نمایش گذاشته می شود.

در بخشی از متن مربوط به استیتمنت نمایشگاه به عنوان قاب نخست به قلم عکاس آمده است:
در میان هنرهای مختلف هنر عکاسی دارای ویژگی های منحصر به فردی است؛ یکی از این ویژگی ها ارتباط میان دیدگاه شخصی با دستگاه عکاسی چیزی نیست غیر از دستیابی به لایه های درونی سوژه ها.
با این دیدگاه همیشه انسان و دغدغه هایش را سالهاست که موضوع عکس های خود نموده ام.
اورهال یا تعمیرات اساسی اتفاقی است که در پالایشگاه شازند یا هر پالایشگاه دیگری بصورت سالیانه می افتد اتفاقی که آرامش و سکون لوله های در هم تنیده شده را به یکباره فرو می ریزد؛ عیب یابی و دوباره سازی می کند تا چرخه صنعت و ماشین کشور از حرکت نایستد و تمام این مراحل توسط انسان هایی صورت می گیرد که در میان این لوله ها با سخترین شرایط دست و پنجه نرم می کنند، آدمهایی که دیده نمی شوند و کمتر از آنها و مشکلات شان صحبت می شود و چهره آنها در میان لوله ها و برج های بی روح گم شده است.
درنمایشگاه حاضر سعی شده است با کمترین توجه به مقوله کار که در لحظه اول به چشم هر بیننده ای خودنمایی می کند بیشترین توجه را به لحظه دوم اتفاق که همانا کارگران نفت هستند، داشته باشم.

قادری متولد سال ۱۳۵۸ است و با نمایشگاه عکس « کارگران نفت » پس از نمایشگاه هایی که در سالهای: ۱۳۸۶، ۱۳۸۸(دو دوره) و ۱۳۹۵ ، پنجمین نمایشگاه عکس را برای سوابق جرایی و هنری خود رقم زده است. ایشان هم اکنون عضو خانه عکاسان حوزه هنری استان مرکزی است.

نمایشگاه عکس «کارگران نفت» امیر قادری در ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۲۸ خرداد ماه جاری در محل نگارخانه فرهنگسرای آئینه در شهر اراک گشایش یافته و تا ساعت ۲۰ ادامه خواهد داشت. علاقمندان می توانند تا پایان روز جمعه دوم تیرماه همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ از عکس های این نمایشگاه دیدن کنند.
فرهنگسرای آئینه در استان مرکزی، شهر اراک، خیابان هپکو، فاز یک واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
استعفای گروهی در هیات مدیره انجمن عکاسان مطبوعات
پسین
نمایشگاه گروهی عکس « تهران شهر زندگی »

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست